По разным оценкам, за все время на работы по утилизации ТРТ, в Павлограде, потрачено почти 2,5 млрд, но сегодня еще остаются не утилизированными 1800 т ТРТ ( эквивалентно 2500 т тротила) .
Лишних миллиардов, для того, чтобы еще 20 лет размывать ракетное топливо, в Павлограде, у правительств нет. Бактерии топливо есть не хотят, а сжигать его, на стендах ПМЗ, – убийственно для населения.
Инициативная группа «По недопущению техногенной катастрофы в регионе», совместно с «Экологическим обществом им. М.Варняка» обратились к Президенту Украины, с просьбой выделить 4 млрд. грн. для дальнейшей утилизации ТРТ или же вывезти его в зарубежные страны.
ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ В.О ЗЕЛЕНСЬКОМУ
” Шановний Володимире Олександровичу!
Ініціативна група «Щодо недопущення техногенної катастрофи у регіоні», разом з членами «Екологічного товариства ім. М.Варняка», звертаємося до Вас з проханням допомогти у вирішенні подальшої долі нерозмитого ракетного палива МБР РС-22 у кількості 1832 тонн (в еквіваленті 2500 т тротилу), яке зберігається на Павлоградському «ПХЗ» з 2002 року…
… По різним оцінкам , за весь час роботи з розмиву ТРП витрачено майже 2,5 млрд.грн, але на 1.02.2020р.ще не розмито 1800тн. ТРП(2500 тн.тротилу), ступенів ТРП(по 50 тн. кожна ). Так, фінансування під виконання «комплексної» проводилося з перебоями і як тільки була затримка – директор Шиман Л.М. на шпальтах газет, на різних каналах ТБ волав, “що ступені можуть вибухнути і буде екологічний колапс на території всієї області і не тільки”.
Зараз також Шиман Л.М. волає про те, що паливо першої ступені має дуже поганий, їх, стан , канали просідають, і зараз вивезти ступені не зможемо до іншої території під утилізацію – спалити. Ця інформація не правдива, бо є можливість(зробивши невелику роботу зі ступенями) переміщати, ці ступені, але під утилізацію (розмив) потрібно не менш 3,5 – 4 млрд грн. і цей процес буде тривати від 4 до 5 років.
З огляду на вищенаведене, а також з урахуванням того, що на виробництвах, що задіяні у вимиванні ТРП можуть бути нештатні ситуації (пожежа та інше), то тоді ця «Комплексна…» взагалі стане, тому просимо Вас, Володимире Олександровичу . – надативказівку «провести «виїздне» засідання міжвідомчої комісії (з участю РНБО, Міністерства оборони України, Міністерства НС України та активістів міста), для вивчення ситуації, щодо стану ступенів ТРП, а також можливості забезпечення фінансування у повному обсязі ( 2- 3 млард.грн.) для виконання розмиву ТРП у найкоротший термін(12-15 місяців), або краще вивезти ці ступені до інших країн під спалення, щоб не наражати населення, регіону, на екологічну небезпеку».
Шановний Володимире Олександровичу , дуже надіємося на те ,що після ознайомлення з нашим зверненням ,щодо недопущення «техногенної катастрофи у регіоні» Ви , приймите вірне рішення. ,але разом з цим , треба зобов’зати МО Украни, та «Укроборонпром»- « вивчити питання ,щодо максимального завантаження, потужностей , виробництва «ПХЗ», щодо утилізації(непридатних) боєприпасів ,а також виготовлення боєприпасів різного калібру , та іншого озброєння .»
З повагою,
Голова «Екологічного товариства ім. М.Варняка « В.А. Трембач
Керівник ініціативної групи» Щодо недопущення техногенної
катастрофи у регіоні», колишній начальник цеху «ПХЗ» ,заступник
ген.директора «ПХЗ» , мер м.Павлограда (1991-1994р) В.М. РОМАНЮК
В какую страну вывозить ТРТ, – в Англию, Францию или Узбекистан, – в обращение не уточняется.
Везем в Россию?
Запись Президенту предложили вывезти ракетное топливо из Павлограда в зарубежные страны, – везем в Россию впервые появилась .