Сьогодні в Амур-Нижньодніпровському суді Дніпра продовжили розгляд справи про резонансне вбивство, що сталося у Павлограді у березні цього року.
З обвинувального акту, який зачитав прокурор Віталій Ражда, випливає, що 10 березня близько 23:15 обвинувачений у стані алкогольного сп’яніння несподівано прийшов додому до своїх жертв. Його зустрів загиблий. Потерпіла Вікторія Кригіна, яка на той час перебувала на 33-му тижні вагітності, та її малолітня дитина, що також стала жертвою злочину, в той час уже відпочивали в сусідній кімнаті. Між юнаком і господарем дому виник словесний конфлікт, під час якого обвинувачений вихопив ніж, який приніс з собою. Цим ножем він завдав загиблому 5 ударів, від яких чоловік помер на подвір’ї будинку.
Потерпіла Вікторія Кригіна, що вибігла на крики чоловіка, в цей час встигла зачинити двері будинку зсередини. Але обвинувачений проник до будинку через вікно і почав бити жінку ножем у живіт. Вона затулялася руками, на яких лишилися численні порізи. Потім нападник завдав їй два удари в шию, від яких жінка знепритомніла. Нападник вирішив, що його жертва померла. В цей час від шуму в сусідній кімнаті прокинувся маленький син Кригіної. Обвинувачений наніс хлопчику 9 ударів в шию та в живіт, після чого зник з місця злочину. Опритомнівши, потерпіла кинулася по допомогу до сусідів, які викликали поліцію.
За повідомленням сторонни обвинувачення, слідство не виявило жодних пом’якшуючих обставин у діях підсудного. На судові експертизи у справі біло витрачено 4 576 гривень. Окрім того, потерпіла подала цивільний позов про відшкодування моральної шкоди у розмірі 2 млн гривень.
Обвинувачений Валентин Земцов відмовивися свідчень у суді. Юнак заявив, що повністю визнає свою провину, щиро розкаюється у скоєному та просить пробачення у потерпілої. Давати покази не бажає, бо не хоче знову переживати всі події. З тих же мотивів відмовляється відповідати на запитання в суді. Цивільний позов потерпілої також повністю визнає і ще раз просить пробачення. За його словами, він втратив багато крові, лежав в реанімації і досі відчуває негативні наслідки для здоров’я. Свою заяву в суді обвинувачений зачитав з папірця, переданого йому адвокатом.
Сторона обвинувачення заявила клопотання про розгляд справи у повному обсязі: допит потерпілої і свідків і дослідження письмових і речових доказів у справі. Захист наполягав на скороченій процедурі розгляду, пропонуючи обмежитись лише допитом потерпілої, оскільки обвинувачений не заперечує свою провину. Суд відхилив клопотання захисту і прийняв рішення розглядати справу у повному обсязі. До справи долучили 5 томів матеріалів слідства, а також надані адвокатом обвинуваченого документи про те, що батьки Земцова сплатили всі витрати на поховання загиблих.
Потерпіла Вікторія Кригіна повідомила суд, що пізно ввечері до їхнього помешкання на вулиці Робочій 24 прийшов обвинувачений В. Земцов. Вони з дитиною вже відпочивали, тому гостя зустрів її чоловік. Потерпіла чула, як обвинувачений попросив чаю, щоб перебити запах перегару, бо боявся повертатися додому в нетверезому стані. Зі слів потерпілої, вона ніколи не спілкувалася з обвинуваченим, вони лише віталися по-сусідськи, а її чоловік працював у батька Земцова. І вона не знає, причини, яка могла спонукати обвинуваченого до вбивства.
Жінка вибігла на крики чоловіка про допомогу майже роздягнена і встигла зачинити двері будинку. Обвинувачений спробував відчинити двері, зламав ручку і поліз до приміщення через вибите вікно. За словами жінки, все тривало буквально долі секунди. Вона намагалася затулити руками живіт, а потім побачила ніж біля обличчя і втратила свідомість. Лікарі діагностували у неї черпну травму, травму ока та вушної раковини та численні порізи на руках. Лікування тривало місяць, але у неї досі не працює права рука.
Потім суд допитав в якості свідків двох дівчат, з якими обвинувачений проводив час у вечір злочину. Одна зі свідків виявилася неповнолітньою, тому її допитували в присутності матері та психолога. Обидві розповіли, що познайомилися з обвинуваченим 8 березня. Зустрічалися двічі в домі однієї з дівчат . Обидва рази компанія з 4 молодих людей вживала спиртне. Свідки пригадують, що хлопці пили горілку і у вечір злочину. За словами дівчат, нічого незвичайного у поведінці обвинуваченого вони не помітили.
Третій свідок – сусід загиблого, що мешкає в одному з ним будинку, розповів, що до нього пізно ввечері прибігла закривавлена потерпіла в самій спідній білизні. Перелякана жінка кричала, що Валік вбиває дитину і просила викликати поліцію. Чоловік викликав правоохоронців. На місце події він потрапив уже разом з поліцією. Обвинуваченого знає як свого сусіда, з яким при зустрічі обмінювався вітаннями. Про якісь конфлікти між ним і загиблим він ніколи не чув.
Після цього в якості свідків суд викликали батьків обвинуваченого. Мати і вітчим Земцова заявили, що він ріс нормальним хлопцем. Проблем з поведінкою у школі не мав, але і вчитися не хотів. Тому їм довелося перевести його до іншої школи, з меншими вимогами. У 14-річному віці хлопець раптом став замкнутим. Мати повела його до психіатра, лікар прописав таблетки. Про те, що після цього візиту до лікаря, хлопця поставили на облік у психіатра, його мати, з її слів, дізналася тільки від слідчого. Того вечора Валентин, за словами матері, як звичайно пішов гуляти. Повернутися мав о 10-й вечора. Коли мати зателефонувала йому близько цього часу, відповів що вже біля дому і попросив поставити чайник. Жінка пішла на кухню і відволіклася на хатні справи. Помітивши, що сина довго немає, знову подзвонила йому, але він уже не відповів. Почувши шум на вулиці, вона вийшла з будинку і побачила натовп людей і поліцію. Люди говорили, що хтось когось зарізав. Розпитавшись, свідок дізналася, що її син начебто зарізав сусідську родину. Вона кинулася додому і розбудила чоловіка, який поїхав шукати пасинка.
Як розповів в суді вітчим Земцова, він знайшов пасинка в гаражах. Про те,що він там, дізнався по телефону від його друга. Той сказав лише, що хлопець стікає кров’ю. Приїхавши, свідок побачив, що пасинку дійсно зле, з ноги тече кров. Він відвіз хлопця до лікарні, де його оперували протягом 4 годин. В машині пасинок встиг розповісти, що його підрізав Сеня (загиблий).
Про сім’ю загиблого батьки Земцова говорять, що сусіди жили своїм власним життям. Їхні сім’ї не спілкувалися. Часом позичали сусідам грошей та давали загиблому підробіток. Часом вони працювали з обвинуваченим разом, але ніколи не конфліктували. Мати Земцова говорить, що не може зрозуміти, навіщо її син міг піти до сусідів, з якими практично не спілкувався. Окрім того, жінка звинуватила активістів Павлограда у надмірній увазі до справи та бажанні пропіаритися на їхньому родинному горі.
Заслухавши потерпілу і частину свідків, суд оголосив перерву в засіданні до 7 серпня.