pavlograd.info 20.05.2018 17:21

У Павлограді правоохоронці вже вдруге протягом останнього місяця фіксують факт імовірного самогубства. В обох випадках померлі були чоловіками. Остання пригода сталася 7 травня. Тіло покійного знайшли із зашморгом на шиї неподалік школи №20. Про трагічний інцидент стало відомо з ухвали міськрайонного суду від 10 травня.

Згідно з документом, 7 травня близько 7.19 співробітники Павлоградського відділу поліції, які прибули на місце пригоди за викликом, знайшли у лісосмузі за півкілометра від школи №20 тіло чоловіка 1976 р.н. Попередньо правоохоронці встановили, що померлий пішов із життя, наклавши на себе руки – через повішання. Ознак насильницької смерті на тілі чоловіка вони не виявили. За даним фактом поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 КК України. У суді слідчий клопотав про призначення судово-медичної експертизи стосовно причин і часу смерті покійного, та деяких інших обставин, пов’язаних з пригодою. Служителі Феміди 10 травня задовольнили це клопотання.

Нагадаємо, нині правоохоронці Павлограда розслідують ще одне вірогідне самогубство, жертвою якого став чоловік віком 35-40 років. Його тіло оперативники виявили 14 квітня на території покинутої котельної на вулиці Тетяни Федорової. Слідство не виключає, що чоловік наклав на себе руки. Про обставини трагедії йдеться в ухвалі міськрайонного суду від 5 травня. За даними поліції, викладеними у клопотанні, померлий сидів, притулившись спиною до дерева, навколо шиї чоловіка був зашморг, зроблений із паска для штанів. За фактом пригоди правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 («Умисне вбивство»), попередньо кваліфікуючи її, як суїцид. Вже під час слідства поліція встановила особу загиблого і адресу, де він мешкав.

Ще раніше журналісти www.5632.com.ua писали про те, що 25 квітня співробітники Петропавлівського райвідділку виявили в одному із сел на подвір`ї приватного будинку тіло пенсіонера. Попередньо встановлено, що він помер, власноруч накинувши на себе зашморг. За даними поліції, загиблий мешкав разом із дружиною, донькою, зятем і онуком, за життя страждав невиліковною хворобою. Дружина померлого розповіла слідчим, що останнім часом її чоловік страждав від сильних болей. Того дня о 4.00 саме вона і знайшла тіло чоловіка за їхнім будинком. За даним фактом поліція тоді також відкрила кримінальне провадження з попередньою кваліфікацією за ч. 1 ст. 115 КК України.

Якщо ви біля небезпечної межі…

Щорічно від 20 до 30 жителів Павлограда добровільно йдуть із життя. Найчастіше самогубцями стають чоловіки, проте в цій категорії є підлітки і навіть діти. Таку статистику з року в рік наводить журналістам головний міський психіатр Наталя Гамій.

За словами експерта, в 2015 році офіційний показник смертності від самогубств в Павлограді склав 20,9 на 100 000 населення, що перевищує епідеміологічний поріг. Наталя Гамій зазначає, що до небезпечної межі людини підводять досить багато факторів: матеріальні і сімейні проблеми, нещасна любов, особиста невлаштованість, хвороби, конфлікти на роботі, самотність, нестійкість до стресів і т.п.

«Стресової ситуації, – каже лікар, – нам навряд чи вдасться уникнути. Але потрібно вміти підготуватися до неї. Любов, турбота близьких, цікава робота – все це допомагає здолати наслідки будь-якого стресу, позбутися депресивних думок і відчуттів. На жаль, у нас в місті немає служб, які б супроводжували людини, яка пережила суїцидальний досвід. Цим повинні займатися не стільки психіатри, стільки психологи».

Н. Гамій підкреслює, що лише незначна кількість суїцидів має спонтанний характер. Найчастіше самогубці відкрито попереджають про свої наміри, тому до всіх подібних погроз необхідно ставитися серйозно. Крім того, більшість людей, які намагаються накласти на себе руки, переживають внутрішні суперечності і не мають остаточного наміри померти. За словами лікаря, багато самогубств відбуваються в період поліпшення стану, коли у людини з'являється енергія і сила волі для того, щоб перейти від відчаю в думках до руйнівних дій.

У народі побутує думка, що самогубцями стають психічно нездорові люди, що не зовсім вірно. За словами Наталі Гамій, із 20-30 завершених спроб суїциду, які медики Павлограда фіксують щороку, тільки 2-4 здійснюються людьми, які раніше зверталися за допомогою до психіатрів. Іншими словами, суїцид – це проблема не стільки душевно хворих і неврівноважених людей, скільки всього суспільства і стосунків з близькими людьми.

Олександр Шульга, за інформацією М. Гамій за 2010-2016 роки