pavlograd.info 18.03.2021

Только одна преступная группа нанесла ущерб лесам Днепропетровщины на сумму 2,6 млн. грн. Об этом 17 марта, во время совещания, сообщил заместитель главы Национальной полиции Украины Евгений Коваль.

Только в 2020 году Национальная полиция Украина обнаружила почти 4500 уголовных правонарушений против окружающей среды, а за два месяца этого года уже зарегистрировано более 800 таких преступлений, – сообщает отдел коммуникации полиции Днепропетровской области.Только одна преступная группа нарубила дров в лесах Днепропетровщины на 2,6 млн. гривен

“Одним з таких фактів стало документування злочинної групи, яка діяла на території Нікопольського району Дніпропетровської області. Як встановили правоохоронці, 37-річний лідер злочинної групи залучив до її складу єгеря місцевого мисливсько-рибальського господарства та ще чотирьох місцевих жителів.
Використовуючи свою посаду, єгер надавав організатору інформацію про місця розташування лісових ділянок, де можливо непримітно зрізати дерева. За допомогою бензопил учасники групи вирізали дерева дубу та акації, які росли у полезахисній смузі. Потім вантажними автомобілями вивозили їх на територію промислових баз. Своїми діями вони завдали державі матеріальну шкоду на суму майже 2,6 млн гривень.

Злочинну групу, яка «спеціалізувалася» на незаконній вирубці деревини цінних порід викрили слідчі відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області спільно з працівниками управління стратегічних розслідувань за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури.

Для документування злочину були відкриті кримінальні провадження, в рамках яких з вересня 2020 року проводився ряд слідчих дій. Зокрема 17 березня були проведені 18 обшуків за місцем мешкання, у транспортних засобах та на промислових базах, де зберігалися незаконно зрубані дерева. В результаті було накладено арешт на п’ять автомобілів, які зараз поміщені на штрафмайданчик Нікопольського РУП. Також вилучено грошові кошти на загальну суму понад 300 000 гривень, сім бензопил, документи та чорнові записи.

На підставі отриманих доказів слідчі повідомили учасникам угруповання про підозру за ч. 4 ст. 246 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу), організатору групи – за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ще п’яти чоловікам за участь у злочинній групі – за ч. 2 ст. 255. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Запись Только одна преступная группа нарубила дров в лесах Днепропетровщины на 2,6 млн. гривен впервые появилась .

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*