pavlograd.info 06.12.2018

Сьогодні Верховна Рада України прийняла Закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» (реєстраційний номер законопроекту 8450).

Зокрема, закон містить вимоги щодо виділення алергенів, передбачає збільшення шрифту на етикетці, зазначення країни чи місця походження харчового продукту, інформуванню про замороження чи розмороження продукту, перелік усіх інгредієнтів, надання інформації про поживну цінність, повідомляє "Урядовий портал".

Депутати встановили, що мінімальна висота символів повинна складати 1,2 мм. Виняток зробили тільки для дрібних продуктів — якщо площа найбільшої поверхні упаковки менше 80 кв. см, можна обійтися шрифтом висотою 0,9 мм.

Що українців обрадує абсолютно точно — це вимога до виробників вказувати вміст води в м'ясі та рибі, якщо при її упаковці було додано води більше 5% від маси продукту. Людям повинні будуть повідомляти, скільки в замороженому рибному філе самої риби, а скільки — льоду.

Крім того, м'ясокомбінатам доведеться вказувати на упаковці ковбаси або сосисок, чи можна їсти оболонку.

Виробникам спиртних напоїв дозволять не вказувати калорійність продукту, якщо вміст спирту в напої не перевищує символічні 1,2%.

Згідно з новим законом відповідальний за надання інформації той оператор ринку, під найменуванням якого продається харчовий продукт.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*