pavlograd.info 06.04.2018

Загалом протягом 2017 року в Павлограді на туберкульох захворіли понад 80 осіб. Про це повідомила дільничний лікар педіатр амбулаторії ЗПСМ № 4 Валентина Татаренкова.

Протягом 2017 року в Павлограді на туберкульоз захворів 81 житель (74,5 на 100 тис. населення), а в 2016 році — 84 (76,7 на 100 тис. населення). На селищі Шахтобудівників в 2017 році під час профілактичних оглядів виявили 3 хворих на туберкульоз.

«Щороку значна кількість хворих на ВІЛ звертаються до лікаря з приводу туберкульозу, адже ризик зараження на 30% вищий, ніж людей без імунодефіциту, спричиненого ВІЛ. За умови несвоєчасного звернення до лікаря туберкульоз може призвести до смерті пацієнта», — розповіла лікар.

За 2017 рік від туберкульозу померло 16 мешканців міста.

Валентина Татаренкова звернула увагу на те, що дане захворювання часто протікає безсимптомно. Саме тому так важливі профілактичні методи дослідження: проба Манту з двома туберкуліновими одиницями туберкуліну, що проводиться дітям до 14 років, та флюорографічне дослідження, починаючи з 15 років.

«Здоровий спосіб життя — запорука протистояння туберкульозу», — наголосила дільничний лікар.

Наша довідка:

Туберкульоз — інфекційне захворювання, що викликається різними видами мікобактерій, як правило, Mycobacterium tuberculosis (паличка Коха).

Основне джерело інфекції — людина, хвора легеневою формою туберкульозу. За 1 рік хворий на відкриту форму туберкульозу може заразити 10-15 чоловік.

Значно рідше джерелом інфекції можуть бути хворі тварини, в першу чергу — велика рогата худоба. Зараження туберкульозом від тварин відбувається при вживанні в їжу сирого молока і одержуваних з нього молочних продуктів.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*