pavlograd.info 11.01.2019

Троє дітей, що проживають в Павлоградському та Юр'ївському районі заразились на кір – надзвичайно заразне інфекційне захворювання. Воно передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом.

Зараз малеча знаходиться на лікування у 4-й міській лікарні, розповіла головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Дуднікова. За життя маленьких пацієнтів борються лікарі-інфекціоністи.

За словами Олени Дуднікової, вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. А захистити від кору може лише вакцинація.

«Кір може викликати важкі ускладнення, наприклад, запалення легень та навіть ураження головного мозку. Хвороба швидко поширюється повітряно-крапельним шляхом. Єдиний метод профілактики – вакцинація», – зауважила головлікар.

Щеплення від кору дітям роблять в один та шість років. Аби пройти процедуру безкоштовно, слід звернутися до сімейного лікаря або педіатра. Вакциною від кору забезпечені всі амбулаторії Павлограда.

Всього на Дніпропетровщині у 2018-му на кір захворіли понад 900 людей, з них 450 дітей. Більшість з них не вакцинувалися.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*