pavlograd.info 07.02.2019 16:43

Пожежне обладнання, бойовий одяг та спорядження для вогнеборців. Такі гуманітарні поставки для надзвичайників східних областей України – вже 2019-го. Допомогу отримає і Дніпропетровщина. Все – завдяки канадському волонтерському проекту. Про це говорили під час зустрічі пожежних із Канади та надзвичайників із України, яка відбулася у Дніпропетровській облдержадміністрації.

«Перші гуманітарні вантажі з Канади надходили у Рівненську та Київську області. 2018-го закордонні волонтери поставили пожежного обладнання та одягу на суму близько 2 млн доларів. Наступний етап – допомога східним областям. Завдяки таким проектам надзвичайники Дніпропетровщини не тільки можуть поповнити власні резерви, а й обмінятися досвідом з колегами із інших країн», – зазначив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Юрченко.

Головний натхненник і засновник волонтерського проекту «Допомога пожежним України» – простий пожежник із Канади Кевін Ройл. Вперше потрапивши в Україну декілька років тому, ознайомився з роботою своїх колег.

«В Україні найвитриваліші пожежники. Вони легко адаптуються до будь-яких умов, – розповів Кевін Ройл. – Тож повернувшись до Канади, разом із колегами обговорили, чим можна допомогти українським рятувальникам».

У 2018 році українські надзвичайники із західних областей отримали з Канади гуманітарні вантажі загальною вагою 7,5 т. Тепер черга за рештою регіонів.

«Канадські колеги ознайомлюються з роботою наших підрозділів. Вони відвідують пожежні загони, вивчають умови, в яких працюють надзвичайники. А ще – якого обладнання потребують, – сказав начальник Головного Управління ДСНС у Дніпропетровській області Андрій Кульбач. – Приміром, нам необхідно сформувати резерв. Тож гуманітарка з Канади якраз буде у нагоді».

У планах канадських пожежників – поставити у кожну область обладнання та до сотні комплектів одягу для пожежників. Гуманітарка до східних регіонів надійде вже восени, зазначив Кевін Ройл.

«Для нас не менш важливий і обмін досвідом. Наприклад, як доглядати за формою, щоб вона служила десятки років, – додав він. – Плануємо й проводити конференції разом із колегами – і в Канаді, і в Україні».

До зустрічі в Дніпропетровській ОДА долучилися надзвичайники із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Харківської областей.