Сьогодні, 3 квітня, до нашого міста завітали посадовці найвищих чинів судової та правоохоронної системи області та України для того, щоб зустрітися з громадськістю та ЗМІ з приводу резонансного подвійного вбивства, що сталося в Павлограді в ніч з 10 на 11 березня, та криміногенної ситуації регіону. Зокрема з активістами, журналістами, керівництвом міста та представниками служб Павлоградської міської ради спілкувалися начальник Головного управління Національної поліції у Дніпропетровський області Віталій Глуховеря, голова Комітету з питань забезпечення незалежності суддів (м. Київ) Олена Журавська, заступник голови Нацполіції України Віталій Невгад, голова Ради суддів України та суддя Верховного суду Олег Ткачук, голова Комітету з питань організаційно-кадрової роботи судів, органів суддівського самоврядування Володимир Кравчук.
В маленькій залі Будинку творчості в центрі міста зібралося більше півсотні активістів. Модератором зустрічі була експерт-кримінолог та юрист Анна Маляр.
«Нажаль, привод нашої зустрічі не дуже хороший – це резонансне вбивство та криміногенна обстановка. Але це прецедент. Вперше сьогодні в одному місті зібралися представники влади та керівники усього блоку правосуддя: і Рада суддів, і Нацполіція, і прокуратура. Всі вони готові сьогодні говорити з людьми в режимі діалогу. Приємно, що в вашому місті дуже багато активістів та громадських організацій, яким не байдужа доля міста та його мешканців. Сьогодні Павлоград стає справжньою правовою столицею України», – каже Анна Маляр.
До громадськості звернувся кожен з вищезгаданих керівників. Всі вони запевнили, що готові максимально співпрацювати з громадськістю та свідками з приводу цієї резонансної справи та робити все для об’єктивного її розслідування. До речі, під час зустрічі Віталій Глуховеря повідомив, що резонансну справу передадуть слідчому відділу обласного управління поліції.
«А судовий процес за справою буде проходити не в Павлоградському міськрайонному суді. Це зроблено не через низький стан слідства, а через те, що справа набрала великого суспільного резонансу», – повідомив заступник прокурора Дніпропетровської області Юрій Черкашин.
Після виступу всіх вищеназваних представників правоохоронних органів пресу попрохали залишити залу для того, щоб поспілкуватися із громадськістю, активістами та свідками справи.
Зокрема останні задавали головним правоохоронцям питання не тільки щодо резонансної справи та діянь злочинця, а й щодо боротьби з корупцією в правоохоронній сфері починаючи в Павлограді і закінчуючи в Києві, наркобізнесу та безпеки в місті, тощо. За результатом півторагодинного спілкування стало відомо те, що при Нацполіції, прокуратурі та суді буде створена спеціальна робоча група, в яку входитимуть активісти та представники громадських організацій й формувань Павлограда та Дніпра. Вони слідкуватимуть за процесом розслідування резонансної справи та оприлюднюватимуть факти на загал в новоствореній групі у мережі Фейсбук. Деякі відповіді на окремі питання активістів оприлюднять на офіційному сайті ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області.
Кріста Офенбах