pavlograd.info 21.04.2018 18:11

На утримання кожної дитини патронатній сім’ї щомісяця виділятимуться кошти у розмірі двох прожиткових мінімумів. Про це повідомили у прес-службі Павлоградської райдержадміністрації.

«Сімейний патронат передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім’ї патронатних вихователів, де вони зможуть жити, не маючи статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої піклування», – йдеться в повідомленні.

Послуги сімейного патронату потребують діти, від яких відмовились батьки, або батьки яких померли чи пропали безвісти, діти із зони АТО, а також ті, яких вилучили із сім’ї через насильство чи жорстоке поводження.

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, громадянин України, віком від 35 до 60 років для жінок і 35-65 років для чоловіків. Ця особа має перебувати в зареєстрованому шлюбі, мати вищу освіту соціального або гуманітарного спрямування, досвід виховання дітей у сім’ї, власне житло (або офіційно орендоване) та належні побутові умови, достатній рівень матеріального забезпечення, а також належний стан здоров’я.

Термін перебування дитини в патронатній сім’ї визначається індивідуально, але не повинен перевищувати 6 місяців.

На утримання дітей під час їхнього перебування у патронатній сім’ї виділяються кошти у розмірі двох прожиткових мінімуми на місяць на кожну дитину (для дітей віком до 6 років – 2984 грн.; для дітей віком від 6 до 18 років – 3720 грн).

Оплата послуг за здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення патронатним вихователям — у період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя – 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (16000 грн), а в період між влаштуванням дітей – півтори мінімальні заробітні плати (4800 грн).

Для тих, хто бажає стати патронатним вихователем, необхідно звернутись до Павлоградського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, розташованого за адресою: вул. Світличної Ганни, 53, к. 110, 112.