pavlograd.info 11.01.2019 22:54

Зимові прогулянки можуть принести не тільки користь та рум’янець на щоках. Нерідко навіть не тривале перебування на холоді стає причиною обмороження відкритих ділянок тіла, рук та ніг. Уникнути небажаних наслідків морозів допоможуть прості правила. Їх нагадали в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Збираючись на прогулянку, не забудьте вдягти теплі шкарпетки, рукавиці, шарф та шапку. Найуразливіші ділянки тіла взимку – пальці рук та ніг, вуха, кінчик носу. Тому перед виходом на вулицю руки та обличчя бажано змастити захисним кремом», – наголосили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

Не слід виходити на прогулянку одразу після душу чи з вологим волоссям. Замість одного светра краще надягти кілька кофтин – між шарами одягу буде краще утримуватися тепло. Взуття не має бути затісним, аби не порушувався кровообіг.

У разі тривалого перебування на вулиці кожні півгодини-годину слід обов’язково заходити у тепле приміщення. Рухати руками, пальцями ніг – це посилить кровообіг. Водночас, треба уникати перевтоми: коли ви втомлені, то втрачаєте тепло швидше.

Взимку особливу увагу слід звернути на режим харчування. Їжа має бути калорійною та поживною. Лікарі радять пити більше гарячого чаю з лимоном. Це допоможе уникнути переохолодження. Не можна вживати алкоголь – він створює ілюзію тепла, натомість провокує швидку його втрату. Також не можна курити.

Потемніння або побіління шкіри, поколювання, втрата чутливості – перші симптоми обмороження. За цих симптомів слід поступово та обережно зігрівати шкіру. Не можна розтирати снігом та гріти під гарячою водою уражені ділянки. Це може пошкодити судини. Якщо на шкірі з’явились пухирці або білі плями, слід негайно звернутися до лікарні.