pavlograd.info 22.01.2024 11:38

Переважна більшість українців (69%) вважають, що вони разом зі співгромадянами потроху долають суперечності та йдуть шляхом до згуртованої політичної нації. Це на 34% більше, ніж у 2020 році, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
Соціологи пропонували опитаним два полярні варіанти: а) українці потроху долають суперечності та йдуть шляхом до згуртованої політичної нації; б) внутрішні суперечності серед українців лише поглиблюються й українці йдуть до розколу.
Зазначається, що у 2020 році лише 35% українців вважали, що країна йде шляхом об’єднання, а 58%, навпаки, тодішню ситуацію сприймали як рух до розколу.

Після початку великої війни думки респондентів кардинально змінилися.
На кінець 2023 року 69% українців вважали, що країна об'єднується, і 25% заявили, що, на їхню думку, в українському суспільстві відбувається розкол.
КМІС також підв'язав дослідження до мови, якою українці спілкуються у побуті.
Громадян, які дотримуються думки про "об'єднання" в україномовному середовищі, на 15% більше, ніж у російськомовному.
Опитування проведене КМІС за власною ініціативою впродовж 29 листопада – 9 грудня 2023 року. Опитано телефоном дорослих українців (18 років і старше) на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій. Статистична похибка вибірки – не більше ніж 3,4%.