Китай із ще двома країнами збудують залізницю до Європи в обхід РФ – Павлоград.info
pavlograd.info 20.06.2024 23:52

Киргизстан і Узбекистан домовилися з Китаєм про будівництво залізниці в Європу, яка піде в обхід Росії. З посиланням на The Moscow Times.
Угоду за проєктом, який Пекін, Бішкек і Ташкент обговорювали протягом 27 років, сторони підписали 6 червня в Пекіні, а будівництво має розпочатися в жовтні. Залізнична магістраль протяжністю 450-500 км стане частиною глобальної ініціативи Китаю "Один пояс – один шлях".
"Експерти зазначають, що річний обсяг вантажоперевезень досягне 15 млн тонн, а термін доставки товарів кінцевим споживачам скоротиться на 7 днів. Крім того, буде створено сучасну транзитно-логістичну інфраструктуру, склади і термінали", – заявив президент Узбекистану Шавкат Мірзієєв.

У парламенті Киргизстану, територією якого пройде основна частина маршруту, 19 червня ратифікували угоду з Китаєм і Узбекистаном про будівництво дороги. Для прокладання киргизької ділянки магістралі між країнами буде створено спільну проектну компанію (СПК). Китаю в ній належатиме 51%, а Киргизстану й Узбекистану дістанеться по 24,5%.
Безпосередньо будівництвом займеться China Railway International. Вартість проекту оцінюють приблизно в $8 млрд.
"Слід зазначити, що залізниця з'єднує Китай і країни Центральної Азії, а також відкриває шлях новим транспортним маршрутам у Європу і країни Перської затоки. Це, безсумнівно, матиме позитивний вплив на торговельно-економічне співробітництво між нашими країнами", – підкреслив президент Киргизстану Садир Жапаров.

Він оцінив потенційний дохід республіки від роботи залізниці в $200 млн на рік.
Досі вантажі з Китаю в Європу йшли залізницею через Казахстан, Росію і Білорусь. Однак із початку війни в Україні деякі компанії перестали використовувати російську територію для транзиту, зазначав вашингтонський аналітичний центр Jamestown Foundation.