pavlograd.info 18.06.2024 20:32

Кабінет міністрів підтримав зміни до ліцензування перевізників, головна мета змін – швидка та повністю оцифрована процедура отримання ліцензії на перевезення, що буде відповідати європейським стандартам. Відповідну постанову ухвалили на засіданні уряду 18 червня. З посиланням на Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.
Зміни ініційовані міністерством та Державною службою безпеки на транспорті. Відповідну постанову ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів 18 червня.
"Ключова мета змін – швидка та повністю оцифрована процедура отримання ліцензії на перевезення, що буде відповідати європейським стандартам.
Мова йде про діяльність автомобільних перевізників в галузі міжнародних перевезень пасажирів та вантажів, перевезень небезпечних вантажів та небезпечних відходів та внутрішніх перевезень пасажирів", – йдеться у повідомленні.

"За минулий рік Укртрансбезпека видала більше 11,5 тисяч ліцензій – всі 100% ліцензій видані електронно. Надходження до державного бюджету склали понад 31 млн грн. Ухвалена постанова дає можливість удосконалити вже наявну процедуру та створити передумови для доброчесного та конкурентного ведення бізнесу перевізниками", – заявив заступник міністра Сергій Денкач.

За його словами, ключова зміна – припинення видачі ліцензій за спрощеною процедурою.

Окрім цього, запроваджується вимога про наявність свідоцтв професійної компетентності у водіїв та уточнені вимоги до освіти технічного персоналу, що обслуговують підприємства, механізми зупинення та відновлення чинності ліцензій у разі недобросовісного ведення бізнесу.
"З часу набрання чинності змін до постанови припиняється спрощена процедура видачі ліцензій на перевезення, так звані " воєнні ліцензії". Зауважимо, що видані раніше ліцензії залишаються чинними. Разом з тим, перевізники, які отримали ліцензії за спрощеною процедурою, повинні будуть протягом півроку оновити дані в своїх ліцензійних справах у відповідності до вимог.
Окрім цього, зміни дають можливість забезпечити інтеграцію Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки з реєстрами Міністерства юстиції, Державної податкової служби, Пенсійного фонду", – пояснили в міністерстві.

Також зменшується термін розгляду заяв на отримання ліцензій з 5 до 3 робочих днів.
Норма щодо обов’язкового проходження водіями професійного навчання та наявності сертифікату професійної компетентності набуде чинності через 1 рік після ухвалення змін до постанови.
"Таким чином, буде можливість забезпечити проходження відповідного навчання та отримання вказаних сертифікатів. Необхідність професійного навчання визначена європейськими стандартами, зокрема профільною Директивою ЄС", – резюмували в міністерстві.