pavlograd.info 10.10.2024 08:28

Основним захистом енергетичних об'єктів України від ракетних ударів є не пасивний захист спеціальними засобами та спорудами, а активний захист системами протиповітряної оборони.
Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко на форумі "Енергія Бізнесу" у Києві.
Він зазначив, що підтвердженням цього може бути масований обстріл 26 серпня, коли росіяни використали проти України найсучасніші види зброї. За таких обстрілів з використанням ракет пасивний захист не дає результату, зазначив він.
"Єдине рішення, яке дає 100-відсоткову гарантію (захисту об'єкта – ред.), якщо можна так сказати, – це системи ППО та можливість збивати таке озброєння. Тому посилення ППО – це відповідь на всі питання", – сказав міністр.

При цьому він вважає, що до будівництва захисних споруд третього рівня (від ракет – ред.) для енергооб'єктів потрібно підходити вибірково залежно від термінів будівництва.
"Якщо ми бачимо, що є можливість протягом наступного року добудувати такі об'єкти, це варто робити. Якщо бачимо, що об'єкт завершується у 2026, 2027 році, – думаю, на цьому варто зупинитися", – сказав Галущенко.

Нагадаємо, в Україні активно реалізується лише перший та другий рівні захисту.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що будівництво третього рівня захисту об'єктів від ракетних ударів є надзвичайно дорогим.
"Досі незрозуміла їхня економічна доцільність , це сотні мільярдів гривень", – заявив прем'єр.

Російська атака по Україні 26 серпня була найбільшою. Тоді було випущено понад сотню ракет різних типів і близько сотні дронів "Шахед".