pavlograd.info 16.01.2019 15:34

До Православної церкви України вже перейшли близько 70 церковних парафій з Української православної церкви Московського патріархату

Про це повідомила представник президента Ірина Луценко під час засідання погоджувальної ради парламенту, передає “Еспресо.TV”.

“Уже близько 70 парафій перейшли з УПЦ МП у нашу автокефальну українську церкву, тому завдання України – зберегти міжконфесійний мир, але передбачити найбільш прийнятну модель такого переходу парафій у ті, які вони бажають відвідувати”, – сказала Ірина Луценко.

За її словами, саме тому глава держави наголошує на важливості ініціативи голови Верховної Ради щодо внесення на розгляд парламенту законопроекту, який забезпечить право релігійних громад на зміну підлеглості.

Нагадаємо, у листопаді предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, Київський патріархат звернеться до Верховної Ради з проханням ухвалити закон про зміну назви Української православної церкви (Московського патріархату) на “Російську православну церкву” в Україні.

20 грудня Верховна Рада ухвалила законопроект №5309 щодо назви релігійних організацій, керівний центр яких перебуває на території держави-агресора.
УПЦ МП відмовилася від участі в єдиній автокефальній церкві та розірвала відносини зі Вселенським патріархатом.

29 листопада Вселенський патріархат затвердив проект статуту нової церкви. Крім того, Вселенський патріархат затвердив текст Томосу для України.

15 грудня на Об’єднавчому соборі у Софії Київській утворено нову Українську православну церкву. Нову Українську православну церкву очолив митрополит Епіфаній з Київського патріархату.

22 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон про перейменування УПЦ (МП).

Спікер Ради Андрій Парубій сказав, що у четвер, 17 січня, парламент може розглянути новий законопроект про перехід церковних громад у Православну церкву України. За його словами, законопроект № 4128, який був раніше зареєстрований у Раді, не враховує усіх юридичних нюансів, тому на його заміну розроблять новий документ.

Запись До Православної церкви України вже перейшли близько 70 парафій з УПЦ МП, – Луценко впервые появилась .