День перемоги завжди буде днем пам’яті для всього світу, який пережив найстрашнішу й найкривавішу за всю історію людства війну. Так, 9 травня у Берліні проходили урочисті заходи з нагоди Дня перемоги. І окрім офіційних делегацій на святі було безліч людей, які мешкають у Німеччині та прийшли до Бранденбурзьких воріт, щоб також прийняти участь в урочистостях.
Окрім пересічних громадян з портретами своїх військових предків, у колонні «Безсмертного полку» були люди із прапорами ДНР, портретами Рамзана Кадирова та «георгіївським прапором» неоднозначної як в ФРН так і в Росії організації «Национально-освободительное движение» (НОД). Одна із жінок одягнула футболку з написом «Я ничего не боюсь, я родом из Донецка».
Увагу також привертав імпровізований пікет із написом «Хто погрожує Росії — той погрожує миру у всьому світі» («Wer Rußland bedroht, bedroht den Weltfrieden»). Можливо, це було своєрідне посилання особисто для німців, оскільки гасло було написано саме на німецькій мові. Родзинкою заходу стала колона байкерів з російського мотоклубу «Ночные волки», частина з яких розмовляла німецькою та сербською мовами.
Порядок під час заходу забеспечувала німецька поліція. Крім того, довколо процесії чергували міцні російськомовні чоловіки в ділових костюмах, які також слідкували за мітингуючими. Та навіть, підслуховували чужі розмови і надавали короткі інформаційні повідомлення, втручаючись у приватні бесіди.
Неподалік від місця святкування знаходився невеличкий автобус, з якого проводилась торгівля сувенірною продукцією з радянською символікою та відповідними «переможними» гаслами. При чому, деяки сувеніри були присвячені 70-річчю перемоги, тобто кілька років не могли аж ніяк продатися.
Поряд із цією мобільною крамничкою знаходився чоловік у камуфляжній формі із шевронами «ДНР» та бригади «Восток», яка воює на стороні проросійських сепаратистів. Його дві собаки також були одягнені у імпровізовану мілітаристську форму із шевронами та погонами. Також багато людей було і біля військового меморіалу в Трептов-парку.
Під «шумок» там проводилась агітація німецьких комуністів та російської політичної організації «Суть времени» («Das Wesen der Zeit»), яка розповсюджувала листівки щодо своїх проектів. Частина їх інформаційних матеріалів чомусь була присвячена Україні. Наприклад в листівці щодо «георіївської стрічки», було указано що після подій 2014 року в Україні ця стрічка стала «символом борьбы с возрождающимся фашизмом». Окрім цього, вже біля самого пам’ятника Воїну-Визволителю було розміщено стенд з прапорами Росії, «ДНР», «ЛНР» та «Новоросії», а довколо прогулювався молодик загорнутий у прапор «ДНР».
В цілому, дивлячись на цю картину в черговий раз можна переконатись, що для відповідних сил День перемоги це перш за все політична акція, а не урочисті заходи.
Автор Ойген Тюрінген, м.Берлін
Подписывайтесь на нашу страницу в Facebook.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.
Запись ДНР, Кадиров та бригада «Восток»: як у Берліні святкували День перемоги (фото) впервые появилась Наше Місто.