pavlograd.info 17.10.2024 14:00

Велика Британія оголосила про найбільший пакет санкцій, спрямований проти тіньового флоту нафтових танкерів, Росії. Нові обмеження торкнуться 18 суден, що збільшить загальну кількість заблокованих танкерів до 43.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на прес-службу уряду Британії.

Танкерам буде заборонено доступ до британських портів і використання ключових морських послуг країни. Цей крок спрямований на боротьбу зі спробами тіньового флоту обходити санкції і є реакцією на загрози безпеці та екологічні ризики, пов'язані з порушенням стандартів експлуатації суден.

Ці дії є частиною глобальної ініціативи з боротьби з ризиками, які несе тіньовий флот. Велика Британія тісно співпрацює зі США, Канадою, ЄС і 44 європейськими країнами в цій галузі.

Міністр закордонних справ Девід Леммі зазначив, що ці санкції завдають серйозного удару по фінансових надходженнях Росії. Тільки за останній рік нафтові танкери, що перебувають під санкціями, перевезли нафти на суму близько 4,9 млрд доларів, що значно підживлювало російську військову машину.

Леммі також підкреслив, що найбільша російська судноплавна компанія "Совкомфлот" змушена вдаватися до зміни імен і вантажів своїх суден у спробі обійти санкції.

Крім того, Велика Британія ввела санкції щодо чотирьох танкерів скрапленого природного газу та російської газової компанії АТ "Русгаздобыча". Ці заходи націлені на подальше ослаблення російської газової галузі, яка вже зазнала серйозних збитків у 2023 році.

Очікується, що "Газпром" зафіксує збиток у розмірі 6,9 млрд доларів – це перший негативний фінансовий результат компанії за більш ніж 20 років.

Санкції проти Росії

Британія ввела санкції проти російських військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту, а також їх керівника Ігоря Кириллова. Ці заходи пов'язані зі звинуваченнями у застосуванні хімічної зброї на території України.

Крім цього, вперше під санкції потрапили судна російського "тіньового флоту", які, на думку британської влади, допомагають Москві обходити західні обмеження на експорт нафти. До списку увійшли 11 суден, включаючи "Затоку Амурську" та "СКФ Печора", що беруть участь у транспортуванні російської нафти до третіх країн.

Додатково Великобританія створила новий підрозділ для контролю за дотриманням торгових санкцій і посилення нагляду за експортом послуг до Росії.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.