pavlograd.info 28.12.2018 10:41

На даний час в Павлограді проживає 20633 дитини віком від 0 до 18 років. Цей показник зменшився, бо у 2017 році в нашому місті проживало 20754 дитини. Про це під час засідання виконкому повідомила заступник міського голови Олена Шуліка.

Наразі у 19-ти школах міста навчається близько 11 тисяч дітей, в 20-ти дошкільних закладах освіти (держустановах) виховується 4026 дітлах. Також маленькі павлоградці в дошкільному віці навчаються у приватних закладах.

«Хочу зазначити, що в цьому році значно збільшилась кількість дітей пільгових та облікових категорій. Особливо це стосується дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. У нас з’явилась і нова категорія – діти війни, які постраждали внаслідок збройних конфліктів (в зоні АТО). І вперше в цьому році їм встановлено відповідний статус. П’яти дітям було відмовлено у встановленні такого статусу. Ми з цим питанням зверталися до наших юристів, прокуратури, Центру вторинної правової допомоги. І поки що це рішення не оскаржили. Міністерства і відомства також нам ще не надали роз’яснення стосовно отримання цього статусу», – каже Олена Шуліка.

Так, зараз в Павлограді зареєстровано: 309 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (293 – у 2017 році); 449 дітей-інвалідів (421 – у 2017 році); 1052 дітей з малозабезпечених родин (864); 2445 дітей з багатодітних родин (2237); 1472 дітей з неповних сімей (1293); 741 дитина з тимчасово окупованої території (685); 15 дітей, які мають статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (0).

Водночас дещо збільшилось фінансування міської програми «По захисту прав і інтересів дітей, запобіганню дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень на 2015- 2019 роки». Так, у 2018 році на виконання програми було витрачено 287.7 тис. гривень (261.2 тис. гривень – у 2017 році).

Кошти були витрачені на: перевезення дітей-сиріт (за пільговим квитком); надання проїзних квитків студентам з віддалених від місця навчання районів міста; організацію заходів до Дня захисту дітей, Дня усиновлення, Дня захисника України, Нового року та Різдва; проведення «Рейд уроку» з врученням шкільного приладдя дітям, рейдів «Сім’я», «Діти вулиці», «Канікули»; відвідування за місцем проживання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та усиновлених дітей; купівлю квартири тощо.

«Але головною для нашого міста залишається проблема родинного виховання дітей. Цьому сприяє збільшення народжуваності (в 2018 році – 409 дітей) та народженню дітей в неповних сім’ях. Сьогодні жінки гордяться тим, що вони – матері-одиначки. Звісно впливає і складне матеріальне становище павлоградських родин. А головне – безвідповідальність батьків за виховання своїх дітей. Зараз потрібно виховувати не тільки малих, але й дорослих. У зв’язку з цим у нас вдвічі збільшилась кількість засідань опікунської ради, – обурюється Олена Шуліка. – Ми на комісії розглядали питання позбавлення батьківських прав. За цей рік ми ні разу не розглядали питання зняття опіки над дитиною. Більше того ми зіштовхнулися з тим, що повинні були нотаріально завіряти заяви батьків з проханням позбавити їх батьківських прав. Це взагалі нонсенс для нашого міста».

Кріста Офенбах