Грип та ГРВІ займають питому вагу в структурі інфекційної захворюваності – до 98%. Щорічно ними хворіють 25-29 тисяч мешканців Павлограда, 3-6 тисяч – Тернівки, 6-7 тисяч – Павлоградского району, 1,5-2 тисячі – Юр’ївського району.
Про це розповіла Завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ВСП «Павлоградський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» Людмила Руденок.
За данними епідеміологічного аналізу на 45-ому тижні, в Павлограді, Тернівці, Павлоградському та Юр’ївському районах зареєстровано 605 випадків захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції.
Захворюваність нижче епідемічного порогу в Павлограді – в 2,2 раза, в Тернівці – в 2,1 раза , в Павлоградському районі – на 39%, в Юр’ївському районі – на 14,5%.
Аналіз епідситуації вказує, що в Юр’ївському районі захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції наближається до епідемічного рівня, на черзі Павлоградський район. Міста Павлоград та Тернівка мають більш тривалий передепідемічний період.
В Павлограді комісією з питань ТЕБ і НС затверджено план заходів по захисту населення від захворюваності грипом та іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями.
Аналогічні плани затверджені в Тернівці, Павлоградському та Юр’вському районах.
Відповідно Планів керівники закладів та організацій повинні забезпечити повну готовність до роботи у період епідемії грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій.
В епідемічний сезон 2018-2019 років за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я та Національної академії медичних наук в Україні очікується циркуляція вірусів грипу А/Michigan/Н1N1, А/Singapore /Н3N2 та В/ Colorado.
Грип особливо небезпечний для осіб медичного та епідемічного ризику. Серед осіб медичного ризику хворі на хронічні захворювання органів дихання, сердцево-судинної системи, з порушенням обміну речовин, хворі на цукровий діабет, ожиріння, імунодепресію, ниркову недостатність, анемію, патологію печінки.
До групи епідемічного ризику відносяться особи, що контактують з великою кількістю населення за фахом: медпрацівники, педагоги, водії громадського транспорту, працівники торгівлі та об’єктів громадського харчування, керівники, працівники банків, подопічні организованних колективів та інші.
Профілактичні щеплення проти грипу- ефективний захист від грипу. В Україні доступні дві вакцини проти грипу «Ваксігрип Тетра» (виробник «Санофі Пастер» Франція) та «Джісі Флю» (виробник «Грін Кросс Корпорейшн» Південна Корея), які рекомендовані ВООЗ на епідемічний сезон 2018-2019 років.
Вакцину проти грипу «Ваксігрип Тетра» можно застосовувати з трьохрічного віку, вакцину «Джісі Флю»- з шестимісячного віку.
Профілактичні щеплення проти грипу проводяться в щеплювальних кабінетах лікувально-профілактичних закладів, а вакцину можна придбати в аптечній мережі. Кожний повинен подбати про своє здоров’я, особливо особи груп медичного та епідемічного ризику.