Сьогодні, 9 листопада, в День української писемності та мови відбувся Вісімнадцятий Всеукраїнський диктант національної єдності. Радіодиктант єдності звучав на хвилі Першого каналу UA: Українське радіо. Телеверсію та трансляцію наживо на каналі Youtube забезпечувала знімальна група Суспільного мовлення.
Текст диктанту готував і диктував доцент Київського університету імені Б.Д. Грінченка Олександр Авраменко. Офіційне гасло цьогорічного заходу — #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету диктанту: єднання навколо мови. Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб.
В Павлограді написати диктант до Центральної міської бібліотеки, залу сімейного читання № 4 та Центру української культури (в БК ім. Гагаріна) прийшли кілька десятків павлоградців різного віку та професій. Це і школярі, і пенсіонери, і працівники культури. Долучитися до всеукраїнської акції вирішили і журналісти місцевих видань та інформаційних сайтів. Так, в БК ім. Гагаріна диктант написали 40 чоловік.
Цьогоріч текст диктанту під назвою «Крила України» був досить складний. Але він був складений за шкільною програмою для 9 класів. В тесті було багато пунктуаційних знаків та складнопідрядних речень.
Довідка: Вперше радіодиктант писали у травні 2000-го року з нагоди Дня перепоховання Тараса Шевченка і Дня рівноапостольних Кирила та Мефодія. Тоді на адресу Українського радіо надійшло близько тисячі робіт. Минулоріч, за повідомленням Олександра Авраменка, для перевірки радіодиктанти надіслали 28 999 учасників. Жодної помилки не зробили лише 123 учасники.
Усі охочі традиційно можуть надіслати роботи поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ-1, 01001 із позначкою «Радіодиктант» (лист має бути надісланий того ж дня або 10 листопада — про це свідчитиме поштовий штемпель), відсканувати або сфотографувати текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати електронної поштою на адресу [email protected] Зображення має бути якісним, текст — написаним від руки (роботи, набрані у будь-якому текстовому редакторі, не розглядатимуться). Комісія приймає також тексти, написані шрифтом Брайля. 11 листопада текст радіодиктанту буде оприлюднений на сайті UA: Українське радіо, тож усі охочі зможуть перевірити свої знання.
Кріста Офенбах