Кабінет міністрів України вніс до Верховної ради законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.
Про це говорить відповідний проєкт закону.
З'явився текст великого законопроекту Кабміну щодо зміни порядку проведення мобілізації в Україні.
Як зазначають у пояснювальній записці до документа, мета змін – удосконалення проведення мобілізації, військового обліку призівників, соцзахисту військовослужбовців, а також окремих питань проходження військової служби.
Зокрема, законопроектом пропонується:
зміна призовного віку з 27 до 25 років; відпустка для військовослужбовців, яких звільнили з полону, тривалістю 90 днів зі збереженням грошового забезпечення; уточнення обов'язків громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації; встановлення вимог до повісток а також порядку їх вручення громадянам; уточнення підстав для відстрочки та звільнення від призову; встановлення категорій громадян, які не підлягають призову; уточнення порядку бронювання для військовозобов'язаних, які працюють в органах державної влади та інших державних органах; уточнення підстав для звільнення з військової служби; вилучення з переліку висновків ВЛК висновку про обмежену придатність; виключення строкової служби як виду військової служби та звільнення від служби у запас усіх військовослужбовців строкової служби; запровадження для громадян України віком від 18 до 25 років загальновійськової підготовки до 3 місяців; обмеження прав громадян, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби; надання повноважень Нацполіції для участі у заходах мобілізації; залучення до рекрутингу центрів надання адміністративних послуг, центрів зайнятості та центрів рекрутингу.
Зауважимо, що це ще не означає впровадження тих чи інших змін у мобілізації. Як і анонсувалося, парламент отримав готовий документ, який тепер обговорюватимуть у Комітеті ВР.
Україна вносить зміни в мобілізацію
Як раніше ми повідомляли, українська влада працює над змінами щодо правил мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.
Серед ініціатив, які лунали від Міноборони – це можливість розсилати військовозобов'язаним електронні сповіщення для запрошення у військкомати. Зокрема й тим, хто перебуває за кордоном.
Крім того повідомлялось, що серед пропозицій була і можливість надсилати військовозобов'язаним повістки поштою.
Також ми писали, що парламентарі працюють над уточненням підстави для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, а питанням "номер один" для української влади стала демобілізація. Втім, як вже пояснював міністр оборони Рустем Умєров, повна демобілізація в Україні не можлива до закінчення війни.
Також ми писали, що президент Володимир Зеленський не заперечує щодо зменшення вікового порогу мобілізованих до 25 років.
Крім того, глава держави під час своєї нещодавньої прес-конференції поділився, що Генштаб звернувся з запитом щодо мобілізації додаткових 450-500 тисяч українців. Це підтвердили й у правлячій партії. Так, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія підтвердив, що командування внесло запит на мобілізацію 500 тисяч військових, а уряд розробляє правила.