Роботу української розвідки на позиціях показали військові фотографи, які самі побували на передовій та й безпосередньо пройшли "шлях смерті" разом із військовими. Так розвідники називають дорогу до позицій.
Світлинами поділились військові фотографи Костянтин і Влада ЛІберови в Instagram.
Як працює українська розвідка
"Це елітні професійні воїни, які заходять за передній край, трохи далі "нульової" піхоти, і тримають там варту, щоб, у разі будь-якої активізації ворога, вчасно та розгорнуто надати всю необхідну інформацію командному складу. Піхотинець тільки щось чує, а розвідник в цей час вже детально доповідає про те, що саме, в якій кількості, і звідки чує піхотинець", – пишуть фотографи.
Вони відправились на позиції вночі, аби зафіксувати роботу розвідників. Кожна перезмінка там – величезний ризик.
"Дорогу до позицій розвідники називають "шлях смерті". Це – понад 3 кілометри вузької стежки в гору, кожен метр якої усіяно вирвами від свіжих прольотів. По боках – все щільно заміновано", – розповідають Ліберови.
Також вони зазначають, що під час пересування дистанція між тими, хто йде, має бути не менше 10 м. А під час перезмінки часто починаються обстріли.
Українські розвідники на позиціях (фото: Instagram.com/libkos)
Дрони – найбільший ворог наших військових
"Головний ворог хлопців – FPV дрони. Росіяни щоденно застосовують по 3-4 дрони-камікадзе тільки по цих позиціях. Через них вони в постійній виснажливій напрузі", – пишуть фотографи.
Ворог часто намагається атакувати позиції хлопців. Вздовж окопів та й в самих окопах залишилось не мало ворожих тіл.
"Максимум їх можуть відкинути або присипати землею, ніхто не стане зайвий раз йти "шляхом смерті", щоб евакуювати тіло окупанта. Але і самі хлопці регулярно виконують завдання на передньому краї ворога", – розповідають Ліберови.
Фотографи зізнаються, що бути на цих позиціях психологічно важко.
"Ти очікуєш чогось, не розслабляючись навіть на мить. Хлопці постійно курять, сигарети одна за одною. Під вечір в наш бліндаж несподівано заходить промінь сонця, позначаючи ще один прожитий день", – поділились враженнями фотографи.
Українські розвідники під час роботи (фото: Instagram.com/libkos)
Раніше ми ділились фото того, як виглядає Бахмут з висоти пташиного польоту.
Дивіться також фотоісторію військового, який втратив на війні руки, зір і частково слух.