pavlograd.info 03.11.2017 22:16

В рамках конкурсу міні-грантів компанії ДТЕК «Громада своїми руками» в селі Богуслав Павлоградскього району 28 жовтня презентували два проекти-переможці «Спортивний дух – щасливі діти» та «Шкільна байдиківка на Шкреді». До речі, саме в цей день богуславці святкували День села.

Так, на території «червоної» школи створили сучасний спортивний майданчик для молоді та дітей різного віку. Загальна фактична вартість проекту склала майже 47 тисяч гривень. За ці кошти провели 8 суботників на території школи, перенесли, пофарбували та встановили баскетбольні щити, виготовили лавочки та урни, закупили та встановили карусель, гойдалки, вуличні тренажери «МАХ», «Орбітрек», «Жим грудний» та інше. Загалом над реалізацією проекту працювали більше 20 чоловік, до яких долучилися і школярі.

«Раніше територія у школи та дитсадка була спільна. І ніде було розмістити дитячо-спортивний майданчик. Поле було закинуте та тут проходили лінії електромереж. Зараз ми її розділили та поставили огорожу, перенесли баскетбольні щити та рукоходи з території садочку. Для нас це велика подія, бо сьогодні у школі навчається 300 дітей, ще 100 – виховується у дитсадку», – каже голова сільської ради Валентина Потапова.

Майданчик майже готовий для використання. Залишилось тільки пофарбувати деякі об’єкти. І навіть дощ богуславцям працювати не заважає, бо коли у дітей спортивний дух, вони щасливі! Ініціатори проекту кажуть, що наступного року разом із місцевою владою та спонсорами вони хочуть доупорядкувати цю територію – загрейдерувати, покласти спеціальне тверде покриття на баскетбольну площадку.

Також в цей день на березі річки Самара в Богуславі відкрилася зона для літнього відпочинку дітей та дорослих.

Цікаво те, що богуславці до цього часу не мали жодного місця для відпочинку, бо на березі був справжнє стихійне сміттєзвалище. Діти після уроків відпочивали у шкільному сквері, що знаходиться поруч, а на берег виходили лише для того, щоб покупатися в річці. До речі, район, де розташувався пляж, здавна називали «Шкреда». Тому нову зону відпочинку так і назвали «Шкільна байдиківка на Шкреді».

«Тут і грейдер працював, і руками мешканці все розгрібали, бур’яни викорчовували, сміття виносили, квіти саджали. Зроблено тут дуже багато роботи. Загалом над реалізацією проекту працювали близько 60 чоловік. Але це ще не кінець», – розповіла регіональний представник ДТЕК із соціального розвитку Олена Коновалова.

«Коли потепліє, до Дня довкілля ми хочемо продовжити цей проект – завезти пісок, витравити залишки бур’янів, пофарбувати лавки, встановити столики та інше», – додає ініціатор проекту Наталія Бєлоконь-Добриніна.

Фактична вартість проекту склала 56 тисяч гривень. З них 46632 грн. – із фонду конкурсу, 6870 грн. – власний внесок, 2500 грн. – додаткові кошти.

За всі ці гроші проведені суботники з благоустрою території, вивезене сміття та корні дерев, покошена трава, забетонована сцена закуплені банер, будівельні матеріали, дерев’яні конструкції (туалет, навіси «грибочки» від сонця, роздягальня, лавочки, пісочниця, батути, тощо.

Кріста Офенбах