Інформація про розбіжності всередині Кремля, яку оприлюднили західні ЗМІ, стрімко розповсюджується в РФ, підриваючи видимість стабільності режиму російського президента Володимира Путіна.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).
Аналітики зазначили, що чутки про протистояння у найближчому оточенні диктатора "підірвали враження сили та контролю", які Путін намагався зобразити протягом понад 20 років свого правління.
"Деякі російські мілблогери почали припускати, що в Кремлі є дві фракції після різкої критики чеченського лідера Рамзана Кадирова та фінансиста приватної військової компанії Вагнера Євгена Пригожина щодо російського вищого військового командування", – вказали в ISW.
Фахівці розповіли, що Кадиров і Пригожин є частиною фракції, яка прагне продовжувати війну та досягати своїх ідеологічних цілей незалежно від ціни.
Водночас опозиційна до них фракція складається з урядовців, які хочуть вести переговори із Заходом, щоб зберегти свої активи та резиденції, але надто бояться прямого протистояння з Путіним.
Розбіжності у Кремлі показують Путіна слабким
В Інституті вичення війни наголосили, що презентація фундаментальних розбіжностей у найближчому оточенні Путіна та виклики його рішенням, навіть якщо вони тихі, можуть зобразити Путіна слабким.
"Правдивість чи хибність цієї презентації менш важлива, ніж її введення в аудиторію, на яку Путін найбільше покладається для подальшої підтримки у своїй війні", – пояснили аналітики.
Нагадаємо, газета The Washington Post 7 жовтня випустила матеріал про те, що член найближчого оточення Путіна прямо критикував "значні військові недоліки" президента РФ під час війни в Україні.
Водночас інші західні та пов’язані з Кремлем офіційні особи відзначили зростання критики щодо неправильного ведення Путіним бойових дій та мобілізації.
До слова, раніше в ISW заявляли, що Кадиров і Пригожин публічно підірвали авторитет Путіна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.