ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ФОРМУВАННЯ ПРЕВЕНТИВНОГО АНТИТЕРОРИСТИЧНОГО ДОСВІДУ ЦИВІЛЬНОГО НАСЕЛЕННЯ ЯК ОСНОВНОЇ УМОВИ ПРОФІЛАКТИКИ ВИЯВІВ ТЕРОРИЗМУ
Останні події у світі й насамперед Сході України сприяли зростанню зацікавленості громадян нашої держави інформацією про сутність тероризму, способи, засоби запобігання й протидії йому, українці відчули потребу у володінні спеціальними відомостями в ситуаціях терористичних загроз і виявів, у здатності ефективно протидіяти таким визовам, також вести конструктивні переговори з представниками терористичних угруповань, у готовності дати відсіч у суспільстві тощо.
Ситуація в сфері протидії терористичній діяльності на території Україні залишається складною та визначається наявністю зовнішніх та внутрішніх загроз, пов’язаних із зовнішньою неоголошеною військовою агресією Російської Федерації у східних регіонах України та проведенням операції об’єднаних сил, які обумовлюють загальну дестабілізацію суспільно-політичної і соціально-економічної ситуації на сході України.
Також, одним із чинників, який може вплинути на виникнення терористичних загроз, є перебування на території нашого регіону криміногенних елементів із числа біженців та переселенців із Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим.
Поняття протидії тероризму й застосування для цього превентивних заходів поступово утверджується у нашому суспільстві. Зокрема, ефективна протидія тероризму можлива лише на основі вжиття попереджувальних заходів реальним загрозам безпеки громадян.
Алгоритм дій посадової особи (чергового установи) при отриманні інформації про вчинення (загрозу вчинення), діяння з ознаками терористичного характеру.
1. Посадова особа (співробітники чергової зміни, охорони) комунальних підприємств, установ та структурних підрозділів виконавчих органів при отриманні інформації про вчинення (загрозу вчинення) діяння з ознаками терористичного характеру на вказаному об’єкті доповідає своєму керівництву і через нього (у разі відсутності – через чергового установи або особисто) повідомляє Павлоградський міськвідділ поліції за тел. 102, чергового відділу у м.Павлограді УСБУ у Дніпропетровській обл. за тел. 066-372-39-80, 096-866-54-28 та чергового Управління СБУ у Дніпропетровській обл. за тел. 067-911-66-95.
2. Зміст повідомлення повинен містити наступну інформацію:
– характер діяння (захоплення заручників, загроза підриву та ін.) та об’єкт посягання;
– джерело отриманої інформації, час і точне місце події, кількість терористів, їх вимоги, озброєння та інші відомі дані;
– можлива кількість захоплених заручників, наявність потерпілих, їх місце перебування та стан;
– обстановка, яка склалася на місці скоєння злочину та заходи реагування на подію які здійснені адміністрацією.
Відсутність повних даних не звільняє посадових осіб від негайного повідомлення про надзвичайну подію.
3. До появи правохоронців на місце події, керівництво установи (об’єкту) здійснює наступні заходи:
– посилення охорони та режиму на території об’єкту за допомогою наявних сил;
– терміновий збір керівників охоронних та аварійно-рятувальних служб об’єкту (при наявності);
– призупинення тимчасового функціонування об’єкту або його окремих ланок;
– евакуація працівників та відвідувачів відповідного закладу;
– зустріч сил і засобів правоохоронних органів та надання допомоги потерпілим.
Алгоритм дій посадової особи підприємства (чергового підприємства) при виявлені предмета, підозрілого на вибуховий пристрій.
1. Про факт виявлення предмета з характерними ознаками вибухового пристрою (надалі – ВП), місце його розташування, час виявлення та особу, що виявила – негайно повідомити керівника підприємства і через нього (у разі відсутності через чергового установи або особисто) органи поліції за тел. 102, чергового відділу у м.Павлограді УСБУ у Дніпропетровській обл. за тел. 066-372-39-80, 096-866-54-28 та чергового Управління СБУ у Дніпропетровській обл.. за тел. 067-911-66-95 та здійснити наступні заходи:
– до прибуття співробітників правоохоронних органів обмежити доступ сторонніх осіб до місця розташування можливого ВП;
– у разі необхідності здійснити евакуацію працівників та відвідувачів відповідного закладу згідно з відпрацьованими планами;
– забезпечити безперешкодний проїзд до місця виявлення підозрілого предмета автотранспорту правоохоронних органів, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони тощо;
– до прибуття оперативно-слідчої групи забезпечити присутність осіб, які виявили підозрілий предмет та фіксацію їх установчих даних;
– у всіх випадках заборонити наближення до місця виявлення підозрілого предмета, не чіпати та не переміщувати його.
2. При виявлені підозрілого предмета СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ самостійно проводити з ним будь – які дії, внаслідок яких може привести до вибуху та людських жертв (торкатися, нахиляти, переміщувати, підіймати та ін..).
3. Характерними ознаками що вказують на можливу наявність ВП можуть бути:
– виявлення в громадських місцях, транспорті валіз пакетів, коробок та інших предметів залишених без нагляду власників;
– отримання адресатом поштового повідомлення, вміст якого чи відправник вам не відомі;
– наявність у предметів характерного вигляду штатних бойових припасів;
– наявність звуку працюючого годинникового механізму, що чути з предмета;
– наявність у предметі запаху бензину, гасу розчинника, паливно-мастильних матеріалів, хімічних матеріалів, тощо;
– наявність диму, що виходить з предмета та елементів (деталей), що не відповідають його прямому призначенню.
Примітка: треба пам’ятати, що марна втрата часу при загрозі вибуху може призвести до людських жертв!
Контактні телефони:
Оперативний черговий відділу у м.Павлограді УСБУ у Дніпропетровській обл. 066-372-39-80, 096-866-54-28
Оперативний черговий Управління СБУ у Дніпропетровській обл.. 067-911-66-95
Павлоградський ВП ГУНП в Дніпропетровській області 102, 066-283-53-06.
Запись Умови профiлактики виявiв тероризму впервые появилась .