pavlograd.info 06.09.2019 14:31

У Дніпрі за останні два роки провели інвентаризацію усього паркувального простору міста. Рішенням міськради усі парковки передали на баланс комунального підприємства «Міськавтопарк», а також через конкурс знайшли оператора, який займається їхнім облаштуванням. Разом із тим у Дніпрі створено інспекцію з питань контролю за паркуванням. Однак до того, як відбулися ці зміни, гроші за паркування з людей брали так звані паркувальники.

«Обіг коштів, які збирали так звані паркувальники, ніде не враховувався, а це призводило до втрат як місцевого, так і державного бюджетів. До того ж спілкування з цими суб’єктами не завжди було приємним. За декілька останніх років міська влада провела низку дій для виправлення ситуації та надання більш якісних послуг у сфері паркування. На сьогодні у Дніпрі офіційно облаштовано близько 3 тисяч паркомісць, встановлено 150 паркоматів. Сплатити паркування водії можуть за допомогою мобільних додатків, адаптованих до нашого міста. Також, щоб припинити роботу паркувальників, у Дніпрі почала діяти автоматизована система контролю. Завдяки їй інспектор, просканувавши номер автівки, оперативно може отримати інформацію про оплату послуг паркування», – зазначив директор КП «Міськавтопарк» Дмитро Омельченко.

Також він додав, що хоч така система і допомагає, але є локації, де час від часу з’являються люди під виглядом паркувальників і збирають гроші з водіїв. Передавати їм кошти з рук у руки в жодному разі не можна, тому що ця оплата ніде не відобразиться і тоді водія, ймовірно, притягнуть до адміністративної відповідальності. Дмитро Омельченко порадив при появі такого паркувальника викликати поліцію, адже оплата паркування у Дніпрі відбувається тільки через паркомати та мобільні додатки.

«Інспектор з питань контролю за паркуванням, виходячи на свою ділянку, передусім перевіряє відповідні знаки, розмітки і роботу паркомата. Після цього робочим електронним пристроєм перевіряє авто. Скануючи його номер на планшет, отримує інформацію про оплату парковки. Якщо паркомісце не оплачене, то висвічується інформація про власника автівки як кандидата на отримання адміністративного протоколу. Однак згідно із законодавством, людина має 10 хвилин на безкоштовне знаходження авто на парковці. Коли цей час спливає, сканування відбувається повторно і, якщо людина не оплатила, то інспектор виписує адміністративний протокол. Максимальний штраф наразі становить 300 гривень», – розповів головний спеціаліст інспекції з питань контролю за паркуванням Юрій Дубовик.

Тетяна, поставивши авто, відразу йде оплачувати до паркомата.

«Я завжди сплачую через паркомат, однак якось попалася та отримала адміністративний протокол. Так сталося через те, що я просто не побачила знаків, що парковка платна», – розповіла пані Тетяна.

Запись Не платіть паркувальникам! Лише через паркомати! впервые появилась Наше Місто.