pavlograd.info 01.03.2019 16:39

Сучасний світ диктує підприємцям більш ефективні методи ведення бізнесу. Але організація виробництва, надання послуг чи розширення вже існуючого підприємства потребують певних витрат. Саме тоді перед підприємцем постає ряд питань: Як оптимізувати грошові потоки та отримати обладнання для збільшення прибутку? Що є вигідною альтернативою банківському кредиту? Як отримати техніку та обладнання і при цьому мати привабливий баланс для подальшого кредитування? Відповіді на ці запитання озвучили фахові експерти проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» та члени Українського об’єднання лізингодавців під час презентації-ярмарку «Фінансування малого та середнього бізнесу лізинговими компаніями», який відбувся у м. Дніпро 28 лютого 2019 року, передає кореспондент «НМ».

Дістати у своє розпорядження новеньку машину, чи необхідне обладнання можна двома способами — придбати чи взяти в оренду. Однак придбання тих чи інших потужностей можливе тільки тоді, коли покупець має достатньо коштів або одержить довгостроковий кредит у банку.

На жаль, більшість українських підприємців не мають можливості виділити зайві кошти для інвестицій, чи взяти їх у кредит. Причиною є традиційна відсутність застави, та дуже жорсткі умови кредитування банками. До того ж діставання коштів з обігу для ставки на перспективу значно скорочує можливості підприємця тут і зараз.

В такому випадку одним із найбільш ефективних і гнучких інструментів для підприємців стає лізинг. Лізинг надає реальну можливість бізнесу, особливо малому та середньому, закуповувати обладнання, техніку, основні фонди, підвищувати конкурентоспроможність продукції та знижувати податкові й оперативні витрати.

«На відміну від банківського кредиту, лізингові компанії надають не гроші, а безпосередньо засоби для ведення бізнесу», — пояснив генеральний директор ТОВ «Теком-Лізинг» Павло Мухін. Це може бути легковий автомобіль, вантажівка чи більш специфічне обладнання, на кшталт комбайна, чи промислового преса. Наша компанія — одна з небагатьох в Україні, що спеціалізується саме на лізингу обладнання.

Власне, лізинг особливо добре забезпечує підтримку малому та середньому бізнесу, адже став надійною та зручною формою фінансування довгострокових інвестицій. Лізинг залишається вкрай популярним інструментом фінансування в розвинених країнах. Наприклад, 43% малого та середнього бізнесу фінансуються через лізинг в Європейському Союзі та 8 з 10 в США.

Лізинг пропонують як зручну та вигідну для підприємця альтернативу банківського кредиту. Однак чим принципово лізинг відрізняється від кредиту?

«Вже з першого внеску підприємство отримує предмет лізингу на свій баланс. Підприємець має право амортизувати його та включати усі лізингові платежі у витрати підприємства, — зазначив експерт проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Іван Вишневський.

— Це зручно, як з точки зору оподаткування, так і з точки зору фінансів. Однозначною перевагою над кредитом є те, що предмет лізингу ніколи не вимагає додаткової застави. На строк дії договору предмет лізингу залишається у власності лізингової компанії, а підприємець може в будь-який спосіб його використовувати. В той же час після закінчення договору підприємство може остаточно викупити предмет лізингу, придбати новий або взагалі відмовитися від нього».

Однією із найпопулярніших лізингових пропозицій в Україні є автомобілі. На сьогоднішній день лізингові компанії співпрацюють з понад двадцятьма автомобільними компаніями. За минулий рік в Україні було продано близько 85 тисяч автомобілів, з яких 9 тисяч було придбано у лізинг.

До того ж такий автомобіль буде повністю застрахований від будь-яких ризиків, починаючи з банального ДТП і закінчуючи викраденням. Сума страхування так само додається до лізингового платежу, однак підприємець не понесе жодної додаткової витрати.

В договорі на лізинг може фігурувати практично будь-що, починаючи від Роллс-ройса і закінчуючи апаратом штучного дихання.

«Лізингові компанії співпрацюють із усіма видами бізнесу», — додав Іван Вишневський. — Найбільші переваги від лізингу отримують підприємства загальної системи оподаткування або ж ті, що є платниками ПДВ. Потенційним клієнтом для лізингодавця може бути будь-яке підприємство. Обмежень немає. В світлі медичної реформи в Україні ми вбачаємо величезний потенціал у лізингу саме медичного обладнання. Вже зараз деякі українські компанії пропонують відновлення та модернізацію різного роду діагностичного обладнання для лікарень».

Директор Асоціації «Українського об’єднання лізингодавців» Марина Масіч наголосила на можливостях лізингу для представників існуючих об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та тих, які тільки планують об’єднання. Вони можуть скористатись лізингом при модернізації чи створенні комунального господарства.

Паралельно з лекціями та презентаціями проходив «Ярмарок лізингових продуктів», на якому були представлені такі компанії як: Альфа-Лізинг, ТОВ «Персональний Український Лізинг», Кредобанк, УЛФ Фінанс та VAB Лізинг. Потенційні клієнти малого та середнього бізнесу мали змогу отримати більш детальну інформацію від лізингових компаній-учасників напряму, а також налагодити партнерські відносини для реалізації власних бізнес-проектів.

Читайте також:

Другой формат и новый шрифт: в Днепре появились новые указатели

Минус час: скоро днепрянам придется меньше спать

Сегодня в Днепре — день кошек: какие усатые-полосатые живут у сотрудников «НМ»

Убийцы или «няшки»: под Днепром горожане хотят изничтожить бродячих собак

Подростки из Днепра чуть не травмировали местную жительницу из-за опасных игр

Речной вокзал Днепра превратится в бизнес-центр: какие работы уже начались (Видео)

В Криворожском музее появилась «ужасная тварь»

В Днепре на ж/м Покровский появится инновационный технопарк

Подписывайтесь на нашу страницу в Facebook.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram.

Запись Від трактора до Роллс-Ройса: лізинг, як надійний помічник малого і середнього бізнесу впервые появилась Наше Місто.