Енергоефективність, доступність, сучасність – таких принципів дотримуються в Петропавлівському районі, змінюючи його на краще. За чотири роки там реалізували десятки інфраструктурних проектів. Про досягнення та плани на майбутнє говорили під час Ради регіонального розвитку.
«Протягом чотирьох років у Петропавлівському районі відбулося чимало метаморфоз: на місці занедбаної будівлі – сучасне житло, старі котельні тепер енергоефективні, у лікарнях – нове обладнання, у школах – комфортні умови для дітей. Усе це стало реальним завдяки децентралізації», – розповіла голова райдержадміністрації Ілона Савінська.
Найпомітніші зміни відбулися в районному центрі – селищі Петропавлівка. У 2017 році там оновили фізіотерапевтичне відділення місцевої лікарні. Облаштували зал із тренажерами, кімнату аромотерапії та масажу, інгаляторію, соляну кімнату.
Попіклувалися й про житло для лікарів. Колишній старий гуртожиток перетворили в сучасний багатоквартирний будинок. Там у комфорті можуть жити 14 медиків разом із родинами.
Оновили Петропавлівську школу №1: замінили покрівлю й встановили нові металопластикові вікна. У Петропавлівській школі №2 звели поле для міні-футболу, для дітей з інвалідністю обладнали медіатеку та ресурсну кімнату.
Капітально відремонтували триповерхову будівлю Новоселівської школи: укріпили стіни й фундамент, утеплили та оздобили фасад, замінили покрівлю, вікна та двері, осучаснили класні кімнати.
Енергоефективну твердопаливну котельню, що нині обслуговує амбулаторію, побудували в Брагинівці. Ще вісім котелень району – осучаснили: газові котли замінили на пелетні.
Торік за кошти з держбюджету придбали житло для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування: три квартири в Петропавлівці, два будинки – в селі Троїцьке, один – у Дмитрівці. Нове житло отримали й три родини загиблих українських захисників.
У планах – звести «з нуля» Центр первинної медико-санітарної допомоги в Миколаївській ОТГ та реконструювати Петропавлівську центральну районну лікарню.