pavlograd.info 25.04.2018

Сьогодні 25 квітня 2018 року під час проведення 36 сесії міської ради депутатами було прийнято рішення щодо присвоєння звання «Почесний громадянин міста Павлоград» Валентину Михайловичу Цешковському.

Про це повідомляють в Павлоградській міській раді.

Отець Валентин прослужив в Павлограді більше 30 років. Усі свої сили він віддавав на відродження духовності у Західно — Донбаському регіоні. За його ініціативи та при його безпосередній участі у м. Павлоград відкрито 12 православних храмів (три з яких, старовинні, були відреставровані).

Однією із головних своїх задач Валентин Цешковський вважав духовне та моральне виховання підростаючого покоління. Завдяки його старанням 27 років тому в місті була започаткована недільно — приходська школа для дітей та дорослих, яка продовжує успішно діяти.

Його зусилля щодо відродження та збереження духовно – культурних традицій мають продовження і сьогодні – ведеться реставрація приміщення для Духовно-історичного центру м. Павлоград.

Багато зусиль протоієрей Валентин направляв на благодійність: допомагав дитячим будинкам, інтернатам, соціальним установам. Підтримував кожного, хто потребував допомоги в годину скрути — вимушених переселенців, інвалідів малозабезпечених городян. Його серце завжди було відкрите для людей.

Завдяки активній миротворчий та духовній діяльності Валентина Михайловича в нашому місті не існує міжконфесійних конфліктів.

За роки служіння протоієрей Валентин удостоєний багатьох церковних нагород – 16 орденів та медалей Української Православної Церкви. Також його діяльність відзначена державними нагородами, зокрема орденом « За заслуги » ІІІ ступеню. Любов до людей, щирість, доброта, вміння знаходити рішення в самих складних життєвих обставинах, здобули Валентину Цешковському повагу та шану мешканців міста. Він першим був нагороджений Почесною відзнакою м. Павлоград «За заслуги перед містом» I ступеню.

За ті 30 років, що протоієрей Валентин Михайлович Цешковський очолював Благочинний Павлоградський церковний округ Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви місто Павлоград стало одним із самих духовно-розвинутих, миролюбних та толерантних міст в Україні.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*