pavlograd.info 07.02.2019

Цьогоріч січень для павлоградців виявився найбільш травматичним – все через складні погодні умови. Особливо багато травм було на свята та після них. Про це під час прес-конференції розповів лікар-травматолог Павлоградської міської лікарні № 4 Євген Теренюк. Співробітникам відділення травматології МЛ № 4 запам'ятався день 21 січня як самий найважчий. За добу травмпункт лікарні прийняв 81 постраждалого – 76 павлоградців вдень і 5 — вночі.

«Дійсно, у січні до нас із різноманітними травмами звертається багато людей. В основному з вуличними травмами, які вони отримали через ожеледицю на дорогах. В той день (21 січня) було дуже слизько», — каже лікар-травматолог.

Він повідомив, що за січень 2019 року в травмпункт лікарні звернулося 1274 павлоградця. Це рекордне число в порівнянні з попередніми роками. Більшість пацієнтів потрапили до травмпункту із забоями, травмами зв'язок, переломами рук та ніг. Близько 30-40 відсотків вуличних травм – переломи верхніх та нижніх кінцівок. Багато з них – люди похилого віку.

«Якщо вони бачать, що на вулиці така погода, йде сніг, на дорогах ожеледиця, то треба старатися зайвий раз не виходити з дому, краще когось попросити, наприклад, сходити за хлібом чи ліками. У людини з віком на фоні остеопорозу (системне захворювання скелета, яке характеризується зменшенням маси кістки в одиниці об'єму та порушенням мікроархітектури кісткової тканини, що призводить до підвищення крихкості кісток), підвищена імовірність получити перелом при падінні. Але нашим людям важко щось довести. – розповів завідуючий травматологічним пунктом приймального відділення Павлоградської міської лікарні № 4 Олег Чуєнко. — Всеодно людині треба піти на базар, магазин, в церкву або соцзабез. А не всюди є поручні чи пандуси. Тому людина повинна сама себе убезпечити».

Лікар радить, щоб захистити себе від падіння взимку, бажано не виходити на вулицю без крайньої необхідності, а в разі потреби — ходити бажано по посипаних дорогах і тротуарах, на сходинках триматися за поручні.

Також рекомендується користуватися комфортним та зручним взуттям без каблука, без платформи, на низькій підошві (гумовій, із шипами), або ж придбати в магазині або аптеці гумові льодоступи (їх вартість в аптеках міста становить близько 100 грн). Слід користуватися зручним одягом – це не повинні бути довгі спідниці, пальто чи шуба, яка заплутується в ногах. Літнім людям можна слід користуватися тростиною з гумовим наконечником або шипом. Не слід поспішати, коли йдеш по вулиці, ходити акуратно.

Загалом за увесь минулий рік в травмпункті зафіксували 14,7 тис. звернень.

Наголошують лікарі-травматологи і на тому, що важливо своєчасно звертатися після отримання травми до лікувального закладу.

«На жаль, 20-30 % травмованих людей звертаються несвоєчасно. Буває, звертаються із переломами через кілька діб, а буває, і через тиждень. Це ускладнює як стан здоров'я самого пацієнта, так і ускладнює його лікування. Такий перелом вже ускладнюється зміщенням кісток, серйозними набряками, гематомами і лікується значно складніше та довше», — каже лікар-травматолог міської лікарні № 4 Євген Теренюк.

Кріста Офенбах

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*