pavlograd.info 26.11.2018

Станом на листопад в Павлограді на обліку перебуває 596 хворих на алкоголізм. Під диспансерним наглядом 72 хворих. А на профілактичному обліку перебуває 79 людей з побутовим пияцтвом, з них 2 підлітки.

Про це розповів лікар-нарколог відділення №3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер» ДОР» Микола Олександрович Назаров.

«Відмічається значне збільшення кількості хворих з алкогольними психозами. Пояснюється це рядом чинників. У зв'язку з подорожчанням алкогольних напоїв, хворі "переключилися" на вживання сурогатів алкоголю, а це самогон найнижчої якості.

Хотілося б акцентувати увагу на безконтрольному вживанні спиртовмісних лікарських препаратів. Взяти, наприклад, серцеві краплі – в лікувальних цілях такі препарати призначаються в кількості 10-15 крапель на прийом, але не 4-5 флаконів, звідси настає не лікувальний ефект, а токсична дія на організм людини, зокрема на мозок», — повідомив лікар-нарколог.

Він підкреслив, що не можна не згадати про пивний алкоголізм, на який все частіше страждають особи молодого віку. Наприклад, хвора Світлана (ім’я змінено), 19 років зверталася в стаціонар 3 рази. У даної хворої діагностовано ІІ-а стадію алкоголізму, що розвинулася в результаті зловживання міцним пивом.

Варто нагадати, що на базі відділення №3 працює сайт щодо застосування методу замісної підтримувальної терапії — ЗПТ для хворих з опіоїдною залежністю. На сьогоднішній день 15 пацієнтів є користувачами цієї програми.

При необхідності, консультативну та медикаментозну допомогу Ви можете отримати у відділенні №3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер» ДОР», вул. Дніпровська, 241, тел. 089 250 1997, 089 250 2006. Відділення працює цілодобово.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*