pavlograd.info 19.11.2018

Перша половина листопада в Павлограді була відзначена низкою протестних виступів жителів міста, пов’язаних зі зривом опалювального сезону. Закінчувалося це, як завжди, критикою місцевої влади та пошуком винних. Критикувати владу звичайно можна і потрібно, але робити це треба обґрунтовано, адресно і конструктивно.

Кабінет Міністрів України з легкої руки Прем’єр-Міністра Володимира Гройсмана поклав всю відповідальність за зрив опалювального сезону на голів міст і інших населених пунктів. Може дійсно винні міські голови в тому, що люди не отримали вчасно опалення в свої квартири? Розглянемо це на прикладі нашого Павлограда.
Причиною затримки початку опалюваного сезону є заборгованість міста, а точніше КП «Павлоградтеплоенерго» перед НАК «Навтогаз України» за спожитий газ. Сума боргу склала 51 млн гривень. Багато в чому вина тут самих мешканців міста, борг яких перед КП «Павлоградтеплоенерго» на початок сезону становив більш як 100 млн. гривень. Але причина заборгованості не тільки в цьому. Прем’єр-Міністр, звинувачуючи місцеву владу, чомусь забуває що, держбюджетом Павлограду не забезпечено погашення різниці в тарифах, яка сьогодні складає 61,8 млн. грн. Крім того Мінфін не своєчасно проводить розрахунки з місцевими бюджетами з пільг та субсидій населенню за спожиті комунальні послуги. Заборгованість по Павлограду з даних виплат складає 5,6 млн. грн.

Для того, щоб своєчасно почати опалювальний сезон станом на 05.11.18р. було сплачено 36 млн. грн. «живими» грошима. Залишок заборгованості, який не можливо було сплатити, становить 15 млн. грн. . У цих умови міська влада, депутатській корпус, керівництво КП «Павлоградтеплоенерго» не дрімали. Місто було технічно повністю готове до початку опалювального сезону. Враховуючи надзвичайну ситуацію, рішенням виконавчого комітету було затверджено графік погашення заборгованості за природний газ перед НАК «Нафтогаз України» рівними частинами в термін до 01.01.2021 року.

Але, «володарі вентилів» не погоджуються з даною пропозицією і вимагають погашення заборгованості в повному обсязі до початку опалювального сезону, так як дані умови не передбачені постановою Кабміну. Керівництво міста, разом з депутатами, терміново приймають рішення за рахунок скорочення бюджетних видатків на соціальні потреби, а головне – на розвиток міста, надати дотацію КП «Павлоградтеплоенерго» для погашення заборгованості.

А що в цей час роблять «добрі дяді» з Уряду у високих кріслах, незважаючи на те, що заручниками даної ситуації, як завжди, стають громадяни, які продовжують терпіти політику цих «холоднокровних» менеджерів НАКу. З точки зору того, що сьогодні відбувається в країні, з таким підходом до власних громадян, ці особи, або просто не збираються в цій країні жити і не бачать її майбутнього, або штучно створюють негаразди, відволікаючи людей від насущних проблем економіки та ганебної соціальної політики, у тому числі останнього підняття ціни на газ на 23,5 %. Таким чином вони тупо використовують дешеві політичні технології і провокують людей на виступи проти місцевих органів влади, звалюючи, як кажуть, «з хворої голови на здорову».

Певні політичні сили на містах відразу ж активно включились в цю гру.

Починаються звернення до Президента, Прем’єр-Міністра з проханням втрутитися у ситуацію, що склалася, покарати керівників міської влади, яка, начебто з політичних міркувань провокує незадоволення. При цьому, місцеві «правдолюби» – організатори цих звернень та мітингів, навмисно не згадують про борги держави перед містом, а також про борги населення за газ. Може тому, що дехто з них і сам має борг близько 16 тис. грн.

Шановні добродії, заради своїх політичних амбіцій, дрібних шкурних інтересів досить брехати людям, вводити їх в оману, піднімаючи свій рейтинг. Радив би цим «панам» щільніше та більш об’єктивно розбиратися у ситуації що склалася, а також в причинах її виникнення.

А місцевій владі, в рамках законодавства, стягувати борги з боржників, не зважаючи на посади в суспільстві та ранги, а також політично-партійної пристрасті, тим більш що низькооплачувані прошарки населення (пенсіонери) борги, якраз, сплачують своєчасно.

На завершення хочу підкреслити, що штучні ситуації з затримкою опалення, створені як бачимо чиновниками «Нафтогазу» та Кабінету Міністрів, і які вирішуються одним словом Гаранта Конституції, направлені на одне, щоб українці, заморені холодом в своїх домівках, низько вклонились цім «добрим дядям» за «милість» отримати тепло в оселі.

Звісно, передвиборча президентська кампанія фактично вже почалася й для того, щоб залишитися «при владі», використовуються різні засоби, аж до шантажу початком опалювального сезону. Холоднокровно й цинічно!

Микола Пономарчук,
депутат Дніпропетровської обласної ради.

Запись Так хто ж винен у зриві початку опалювального сезону? впервые появилась .

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*