pavlograd.info 06.11.2017 12:07

У павлоградській школі №9 з`явився сучасний тренажер, який допоможе дітям із проблемами опорно-рухового апарату розвивати м`язи. Сьогодні тут навчається один хлопчик з такими вадами. Загалом, за інклюзивною програмою школу відвідують 5 учнів. Про це 4 листопада повідомила журналістам директорка закладу Аліса Рябова.

За словами керівниці, хлопчик відвідує 5 клас, і це його перший навчальний рік у звичайній школі. «До нас його привела бабуся, котра його виховує, – розповідає А.Рябова. – Досі дитина навчалася в Криворізькому інтернаті. За рахунок державної цільової програми ми придбали для нього спеціальний тренажер, який допоможе дитині розвивати свою мускулатуру і в подальшому самостійно себе обслуговувати. Крім того, ми включили його до програми з навчання плаванню. Разом із нашою медсестрою хлопчик відвідує басейн. Загалом, інші діти його добре сприйняли, адже він дуже контактний і розумний».

Аліса Рябова повідомила, що окрім цього хлопчика в школі №9 за інклюзивною методикою сьогодні навчається ще 4 дитини, минулого року це був 1 учень. Для того, аби цей процес був якісним, школа за рахунок державних коштів придбала для них розвиваючі ігри та певне логопедичне обладнання, залучила спеціалістів. Щодо тренажера, то його планують розмістити в окремій кімнаті, яку зможуть відвідувати не лише діти з особливими потребами, зазначила директорка. Аліса Рябова нагадала, що інклюзивне навчання передбачене новим законом України «Про освіту». «Цього року ми відчули, що чимало батьків дітей з особливими потребами бажають, аби їхні діти навчалися не в інтернаті, а в звичайній школі. Тому наше завдання – зробити так, щоб ці учні почувалися у нас комфортно, безпечно і прагнули йти до школи», – сказала А. Рябова. Вона переконана, що спільне навчання важливе не лише для дітей з особливими потребами, а й для інших школярів, бо вчить їх милосердю і толерантності.

Наша довідка: інклюзивне навчання ​-це система освітніх послуг, яка забезпечує реалізацію права на освіту осіб з особливими освітніми потребами та їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство.

Олекса Сурай