pavlograd.info 08.12.2017 22:02

Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроект «Про запобігання та протидію домашньому насильству». У ньому йдеться про те, що підпадає під термін «домашнє насильство», яким чином має право втручатися Нацполіція та як бути з дитиною, якак зазнала насилля, чи спостерігала його.

Отже під термін «домашнє насильство» підпадають усі акти фізичного, психологічного або економічного насильства, вчинені між колишнім чи теперішнім подружжям чи людьми, які разом живуть чи жили, а також сексуальне насильство. Нацполіція може контролювати поведінку кривдника, стежити щоб він дотримувався накладених обмежень. Також у тексті закону вказано, що поліцейські можуть проникати до житла особи без вмотивованого рішення суду в невідкладних випадках, пов’язаних із припиненням вчинюваного акту домашнього насильства, у разі безпосередньої небезпеки для життя чи здоров’я постраждалої особи.

Описано в законі й створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та програм для постраждалих і їхніх кривдників. Відтепер при розгляді справи домашнього насильства знаходження кривдника у шлюбі з жертвою, офіційному чи громадянському, або навіть романтичні стосунки є обтяжуючою обставиною. Важливою частиною законопроекту є частина пов’язана з насильством щодо дітей. Законом встановлено, якщо насилля відбувалося по відношенню до дитини або в її присутності, то кривдника позбавлять права спілкуватися та бачитися з дитиною.