pavlograd.info 05.06.2018

Здача донорської крові пройде в КЗ «Павлоградський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

12 червня медичний заклад очікує населення для здачі донорської крові за грошову винагороду.

Забір крові проводитиме Дніпропетровська обласна станція переливання крові і проходитиме він за адресою: м. Павлоград, вул. Плеханова, з 9:00 по 12:00.

Для здачі крові необхідно мати з собою паспорт та ідентифікаційний код.

До речі, Всесвітня організація охорони здоров’я обрала 14 червня в якості дня для вияву вдячності мільйонам людей, які рятують життя і зберігають здоров’я інших людей, здаючи свою кров. Саме цього дня у 1868 року австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини.

Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Хоча потреба в крові є загальною, доступ до неї тих, хто її потребує, на жаль, не є загальним.

Нагадаємо, що донором крові може стати здорова людина у віці від 18 років, вагою не менше 50 кг.

За 3-5 днів до здачі крові слід відмовитися від вживання таких продуктів як: яйця, молочні продукти, горіхи, банани, солоні, гострі, смажені й копчені страви, а також спиртне. Потрібно виключити прийом деяких ліків: аспірин, заспокійливе тощо.

Напередодні, ввечері необхідно повечеряти, однак за 8-12 годин до здачі крові. У день здавання крові бажано, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивну фізичну працю, прийом алкоголю.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*