pavlograd.info 12.06.2020

Сегодня, 12 июня, матери украинских пленных военнослужащих и пропавших без вести, легли на асфальт перед офисом Президента Украины чтобы руководство страны наконец-то обратило на их проблему внимание.

Об этом сообщает Правозащитная группа «Сич» на своей странице в Facebook.

Матери украинских пленных легли на асфальт«Просто зараз під Адміністрацією Президента у знак протесту проти бездіяльності влади лежать на асфальті матері полонених та зниклих безвісти. В руках вони тримають світлини своїх синів.

Це відчайдушна спроба звернути увагу на те, що уже два роки не працює Закон про статус зниклих безвісти, не ведуться пошуки та припинена діяльність робочої групи при Офісі Президента.

Вже другий день триває акція “Свободу українським полоненим”, яка має на меті привернути увагу до проблеми повернення та пошуку полонених на Донбасі, в Криму та Росії. Але до родичів ніхто так і не вийшов.

Матери украинских пленных легли на асфальтВсеукраїнський союз матерів та родичів учасників АТО «БЕРЕГИНЯ» висовує ряд вимог до влади:

• Поновити діяльність робочої групи при Офісі Президента, яка опікувалася полоненими (в т.ч. без встановленого місця перебування) та безвісти зниклими, політв’язнями та цивільним заручниками.
• Розпочати роботу постійної комісії з розшуку безвісті зниклих при Кабінеті Міністрів; термінове створення єдиного реєстру зниклих безвісті, створення пошукових груп спільно з міжнародною місією Червоного Хреста.
• Прийняття законопроекту про соціальний захист військовополонених, політв’язнів та цивільних заручників, який досі не прийнятий і вже більше шести місяців знаходиться в ОПУ на юридичній експертизі», – говорится в сообщении.

Напомним, с начала боевых действий в Донецкой и Луганской областях были освобождены более 3200 человек, которых боевики российско-оккупационных формирований удерживали в заложниках. По данным СБУ, на оккупированной Россией территории Донбасса удерживаются более 100 украинских военнослужащих и гражданских лиц. Кроме того, десятки украинских граждан незаконно удерживаются на территории России и в оккупированном Крыму. Более 400 украинцев считаются пропавшими без вести. В Павлограде 2 матери разыскивают своих сыновей, которые числятся пропавшими без вести.

Запись Матери украинских пленных легли на асфальт впервые появилась .

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*