pavlograd.info 28.02.2019

В останні роки українські міста почали активно впроваджувати елементи Smart City. Дніпро у цій галузі має один із найкращих результатів. Про це під час прес-конференції 28 лютого повідомила кандидат соціологічних наук, член Соціологічної асоціації України, експерт у галузі регіонального та міського розвитку Надія Міхно.

«Наприкінці 2018 року в місті було відкрито унікальний Ситуаційний центр при міській раді. Це єдиний центр подібного рівня в нашій країні. У Києві, наприклад, поки діє пілотний проект такого центру, а в інших містах лише планується їхнє створення. Ситуаційний центр Дніпровської міської ради є інтерактивною системою, яка об’єднує датчики на об’єктах комунального господарства, GPS-системи на громадському транспорті, комунальній техніці, медичному спецтранспорті. Наразі до центру надходить інформація з пультів керування чотирьох комунальних підприємств: «Дорсервіс», «Безпечна та інноваційна освіта», «Муніципальна варта», «Міський електротранспорт», а також камер зовнішнього відеоспостереження, яких у місті встановлено вже понад 700. Усе це дає змогу робити місто не тільки більш безпечним, а й ефективно керувати комунальним господарством. А це є однією з головних характеристик «розумного» міста – міста, що є єдиною системою та керується з єдиного центру», – наголосила Надія Міхно.

Експерт також додала, що процес перетворення Дніпра на Smart City почався у 2016 році.

«Сьогодні у місті впроваджено безліч муніципальних електронних сервісів, які дають змогу отримувати необхідну інформацію чи послугу через Інтернет. Так, діють електронний запис до лікаря, електронна реєстрація дітей у дитсадки, центр аварійних звернень, сайт «Депутат», сайт електронних петицій, відкрита мапа Дніпра та інші ресурси. Тобто, місто стає більш відкритим та інтерактивним», – пояснила кандидат соціологічних наук.

Міська інфраструктура також «розумнішає». За 2016-2018 роки у Дніпрі встановлено понад 80 нових зупинок громадського транспорту, багато з яких оснащені wi-fi, обігрівачем типу UFO, підзарядкою для телефонів, кнопкою виклику поліції, електронним табло. У міському електротранспорті впроваджена безготівкова сплата за проїзд за допомогою QR-коду та РOS-терміналу. Введена в експлуатацію сучасна «Електронна диспетчерська» керування рухом міського електротранспорту. Всі трамваї та тролейбуси оснащені GPS-трекерами. У місті встановлено 150 «розумних» табло, які призначені для інформування пасажирів про час прибуття рухомого складу в режимі онлайн.

«Ми всі знаємо, бачили та вже користувалися так званими wi-fi-деревами, які продовжують з’являтися у Дніпрі. Також у нашому місті відкрито туристичний маршрут з QR-позначками, пілотується «зелена» хвиля, впроваджена система «розумних» світлофорів, яка дає змогу дистанційно контролювати завантаженість вулиць транспортом, розпочато встановлення «розумних» сміттєвих баків. Перший, експериментальний, вже з’явився на вул. Троїцькій. У цьому році планується встановлення ще декількох таких баків у межах тих вулиць, на яких проводиться реконструкція. Тож попереду ще багато роботи, але ті елементи, які впроваджуються, цілком відповідають досвіду європейських міст. Із появою кожного додаткового елементу Smart City Дніпро поступово стає більш зручним, комфортним і безпечним», – підсумувала Надія Міхно.

Запись Дніпро – один із лідерів впровадження елементів Smart City в Україні впервые появилась Наше Місто.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*